Co by nemělo chybět na zahradě u domu?

Zahrada je pýchou domu, o tom není pochyb. Ke každému rodinnému domku patří aspoň menší zahrada, kde se budou moct pořádat zahradní večírky, byť jen takové, které mají krátkého trvání. Zahrada však může být místem, kde se nejen bude scházet parta přátel, ale také kde budete společně snídat s rodinou, kde si budou děti hrát nebo kde budete relaxovat. Přece jen i zahrada je klidným místem, kde se hlava může oprostit od negativních myšlenek a všeho, co vás sužuje a trápí. Nabízí se ale otázka, co by na takové zahradě rozhodně nemělo chybět. 

Rozhodli jste se zařídit si zahradu tak, aby vám byla sympatická? Nesmíte na ní postrádat kromě osázených záhonů i několik dalších věcí. A my vám poradíme, co na takové zahradě vybudovat či do čeho konkrétně investovat. 

Máte na zahradě pergolu či altán?

Mít na zahradě rozestavěný zahradní nábytek, to je sice skvělé, ale před každým deštěm je třeba ho schovávat. Proto raději investujte do pergoly nebo altánku, který bude stát na zahradě a bude zároveň nabízet přístřeší zahradnímu nábytku, který trouchniví při každém dešti a vlhkosti. Altánky nebo pergoly vám vybuduje každý schopný řemeslník, dokonce domácí kutilové si mohou takový altán postavit i svépomocí. 

Zahradní altány doporučujeme spíše otevřené, přece jen nechcete, abyste se z něj nemohli kochat svou zahradou. 

I meditační pyramida musí mít na zahradě své místo

Vedle osázených záhonků nejbarevnějšími květinami si své místo najde i meditační pyramida, která je prostorem pro meditaci, čtení nebo případně pro odpočinek jako takový. Meditační pyramidy nejsou v pravém slova smyslu léčivé pyramidy, jak mnozí lidé tvrdí, nabízí úlevu spíše po psychické stránce. 

Je však dokázáno, že i po malé chvilce, kterou strávíte v meditačních pyramidách, se budete cítit více odpočatí, než kdybyste spali dlouhé hodiny. A to stojí za vyzkoušení!