Co dělat v Římě?

Chystáte se do Říma, města, které je na wish listu snad každého z nás? Možná přemýšlíte nad tím, co v Říme konkrétně podniknout. Přece jen Řím si lidé představují jen jako Koloseum a Fontánu Di Trevi, tím jejich znalosti o krásném italském městě hasnou. Pokud se zde budete nacházet, doporučujeme podniknout v tomto městě více věcí, než jen navštívit zmiňované dvě památky, které jsou pro Řím jako takový typické. Že nevíte, jaké aktivity vykonat? Máme pro vás několik tipů, které udělají z víkendu v Říme neprosto nezapomenutelnou dovolenou.  

Římské atrakce nejsou jen cihel a nejsou staré stovky let. Řím opravdu není jen o historických památkách, ale je také o italské gastronomii, o návštěvě sídla papeže nebo je také o trzích a nákupech.  

Dejte si vynikající italskou kávu 

I když nejste milovníkem kávy, rozhodně byste měli vyzkoušet zdejší italskou kávu. Ať už si dáte latté nebo espresso či cappuccino, bude to zážitek na celý život. Italská káva je naprosto jiná než česká. Stejně tak je zážitek ochutnat zdejší espresso s ledem nebo třeba roztavenou čokoládu. Doporučujeme zejména podnik Antico Caffé Greco.  

Zajděte na jednu z vyhlídek 

Řím byste měli vidět z výšky, o tom není sporu. Řím jako takový je totiž krásný hlavně, když ho člověk vidí jako na dlani. Vydejte se proto na jednu z vyhlídek, které Řím nabízí. Co třeba se vydat do Vatikánu, odkud je nejkrásnější výhled na Řím. Krásný výhled se vám nabídne i ze Svatopetrského náměstí, konkrétně z kopule baziliky sv. Petra.  

Ochutnejte pravdou italskou pizzu 

Pokud se budete nacházet v Itálii, rozhodně musíte ochutnat pravdou italskou pizzu. V Římě je pizza nepřekonatelná stejně jako káva. Co takto zkusit pochoutky společně? Případně pokud nejste milovníkem pizzy, doporučujeme vyzkoušet i zdejší pastu nebo rizoto.