Co jste nevěděli o amerických turistických cílech a mohlo by vás zajímat

Spojené státy americké jsou obrovským lákadlem pro řadu z nás, čemuž se nelze divit. Vidět ikonická místa z filmových snímků, zjistit, jestli jsou Američané na první pohled tak milí, jak se o nich říká – to jsou zkrátka velká lákadla. Ale ještě předtím, než se vydáte za oceán, vyplatí se vědět několik zajímavostí o amerických turistických cílech, které vás překvapí.  

Sídlo ministerstva obrany jako nejrozlehlejší budova na světě 

Stejně jako Dubaj, i Spojené státy americké se pyšní několika rekordy zapsanými v Guinessově knize. Vezměme si například Pentagon – mluvíme o nejrozlehlejší budově na světě. Nachází se těsně za hranicemi hlavního města a plocha jeho podlah se rovná 604 tisícům metrů čtverečních. Abyste si dokázali jeho rozlohu představit v praxi, jedná se například o 95 fotbalových hřišť nebo o trojnásobek veškerých podlah, které se nachází v Empire State Building.  

New York jako nejkosmopolitnější město 

Pokud byste chtěli zamířit do opravdu nejvíce kosmopolitního města, vaše kroky budou směřovat do New Yorku, kterému se také velmi často říká Velké jablko. Jen málokdo však ví, že se bylo město v minulosti vůbec prvním hlavním městem USA. Vzniklo v roce 1625 a dodnes se zde snoubí světový byznys, politika i kultura. Je to zkrátka metropolitní centrum, kde najdete naprosto všechno, co si dokážete představit nebo usmyslit.  

Las Vegas jako město hříchu 

Mezi nejatraktivnější turistické cíle v USA patří bezesporu také Las Vegas. Kdo by si nechtěl zkusit vyhrát miliony dolarů a během vteřiny se dostat na vrchní pozice žebříčku boháčů? O Las Vegas, které nikdy nespí, se říká, že je to nejhříšnější město planety. A něco na tom zkrátka bude.  

A kde Las Vegas najdete? I když ho pravděpodobně uvidíte na míle daleko, jelikož se zde nachází snad nejvíce světelných bannerů na světě, leží přímo uprostřed Nevadské pouště.