Které země patří mezi nejoblíbenější a proč?

Každým rokem jsou v žebříčku nejoblíbenějších a nejvíce navštěvovaných zemí tři země, které si na svůj cestovní ruch opravdu nestěžují. Jedná se o země, které jsou navštěvovány nejen v době letních dovolených, ale do nich vyrážíme obvykle i během jiných ročních období, protože se to zkrátka vyplatí i jindy než v létě, kdy je na daných místech nejvíce turistů. Kupodivu se následující země aktuálně řadí k těm, které nejsou nejvíce nebezpečné v otázce teroristických útoků, proto se sem nebojí cestovat ani ti největší strašpytlové, kteří se kvůli aktuální situaci bojí vystrčit nos z domu.

Jaké země tedy patří mezi ty nejvíce navštěvované a mezi ty nejoblíbenější a proč? Výběr těchto tří zemí vás rozhodně nebude šokovat, protože jistě vy sami jste v těchto zemích byli několikrát či se tam dokonce letos ještě plánujete vydat.

1. Itálie

Ten, kdo nebyl v Itálii, jako kdyby nebyl. Jedná se o unikátní zemi, která má rozhodně co nabídnout. Milovníci památek si tu přijdou na své, protože si zde navštíví to nejzajímavější, co na světě je. V Benátkách se na gondole projedou milenci. Většinou se zde muži dokonce vyřknou a pár odjede ze země jako čerstvě zasnoubený. V Itálii je unikátní také Řím, kde je nutností vidět Coloseum, jež je dominantou celého Říma. Za prohlídku stojí i nejmenší stát světa – Vatikán. Nesmí se ale zapomínat ani na nejkrásnější pláže, které se zde nachází.

2. Francie

Nejromantičtější země světa se také uchytila v tomto žebříčku. Lidé jezdí samozřejmě nejčastěji do Paříže, kde se kochají nejen díly v Louvru, ale také krásnou vyhlídkou z Eiffelovy věže. Mimo jiné si sem jezdí turisté i za vínem a ženy za módou! Nicméně dalšími velice častými zastávkami je samozřejmě Notre Dame nebo Sacré Coeur.

3. Řecko

Hlavně letos se mezi nejoblíbenější země řadí Řecko, které je oblíbené zejména díky Athénám, které jsou hojně navštěvovány. Nicméně sem letos míří lidé jenom díky výhodné ceně. Dovolená all-inclusive vyjde v Řecku pro jednoho pouze na deset tisíc korun!