Madeira krásná a dech beroucí. Vydejte se na některou z méně známých stezek

Pomalu, ale jistě nám končí období, kdy jsme mohli cestovat pouze prstem po mapě. Pokud už nyní přemýšlíte nad tím, kam se vydáte na dovolenou, nabízí se například Madeira – destinace oblíbená nejen mezi aktivními turisty, kteří nejraději tráví svůj volný čas tím, že zdolávají některou z nabízených stezek. Pokud však bude vaším cílem právě některá ze stezek, jež se prolíná destinací, přinášíme vám seznam těch méně známých, kde se s velkým množstvím turistů takřka nesetkáte.  

Snadná stezka Levada Pedregal 

Pokud nepatříte k nejzdatnějším turistům, přesto chcete svou dovolenou prožít aktivně, vydejte se na stezku Levada Pedregal, která je dlouhá necelých jedenáct kilometrů. Jedná se o velice snadný okruh, který se táhne po jihozápadní části Madeitry. Zejména druhá polovina okruhu vás naprosto nadchne, a to díky svým nádherným vyhlídkám, které se tyčí nad neskutečnými útesy, jež strmě padají do oceánu.  

Co vás potěší, tak to, že ani na jedné vyhlídce nepotkáte mnoho turistů. I když mluvíme o jedné z nejkrásnějších stezek, lidé ji příliš nevyhledávají.  

Levada dos Tornos 

Pokud chcete poznat jednu z nejdůležitějších levad na Madeiře, kde se doslova transportuje voda z vlhké části do té nejsušší jižní, vydejte se po Levada dos Tornos. Jedná se o třináctikilometrový okruh, který začíná v Lombo do Urzal a končí v drobné vesničce Faja do Penedo.  

S sebou si nemusíte brát ani opalovací krém, jelikož se většina trasy nachází ve stínu. I přesto nabízí opravdu nepopsatelné vyhlídky. Obklopovat vás bude po celou dlouhou stezku bujná zelená vegetace.  

Lagoa do Vento 

Chcete objevovat levady? Nejoblíbenější oblastí je Rabacal, kteoru vede stezka Lagoa do Vento. Jedná se o trasu dlouhou sedm kilometrů, kterou vám bude stěžovat mírné převýšení.