Záhady Skotska. Znáte je všechny?

Je jen málo zemí, které jsou opředeny větším množstvím pověr, než kolik se pojí se Skotskem. Do Skotska se jezdí právě díky pověrám, bájím a také legendám, jen málokdo sem jezdí za zdejšími hospůdkami a whisky, která Skotsko proslavila. Lidé spíše milují záhady, pověry a legendy, proto se vydávají právě do Skotska, kde o záhady a tajemství rozhodně není nouze. Pokud plánujete také zamířit do Skotska z tohoto důvodu, víte o všech zdejších záhadách, které se s touto anglickou zemí pojí? 

Jak jsme zmínili, není země, kolem které by se točilo více strašidelných pověr a příběhů, než kolik se jich točí kolem Skotska. O Skotsku se mnohé legendy vypráví už od nepaměti po několik generací. Mluví se o paranormálních jevech nebo také o mystických a tajuplných příšerách. Prozraďme si několik nejčastějších legend, které se se Skotskem spojují.  

Příšera z jezera Loch Ness 

Pravděpodobně nejznámější legendou je ta, která povídá o příšeře, která údajně žije v druhém největším jezeře Skotska, a to v jezeře Loch Ness. I když se zprvu jednalo jenom o báje a pověsti, které se týkaly výskytu příšery, později se opravdu objevily dokumenty, které potvrzovaly výskyt příšery. Jak je tomu letos, to musíte zjistit sami. Existují záznamy, které jsou samozřejmě označeny z podvrh, ale najdou také takové, které jsou pravdivé a autentické. Podle vědců žije ve zmiňovaném jezeře historický plesiosaurus, který by klidně mohl přežít až do současných dnů.  

Strašidelní koně Kelpies 

Jelikož je Skotsko plné mnoha vodních ploch, nemůžeme se divit tomu, že vznikají nejrůznější pověsti a báje týkající se právě vodních ploch a nestvůr, co v nich žijí. Podle všeho ve skotských řekách a jezerech žijí i koni Kelpies, kteří jsou nadpřirození. Mají bílou barvu až stříbrnou barvu a mají lákat lidské oběti, hlavně děti. Lidské bytosti mají být okouzleny hlavně jejich nevšedním půvabem a krásou, lidé mají tendenci si je hladit, ale tím se dostanou do mořských nebo vodních hlubin.