Zásady pro cestování s dětmi

Když se narodí děti, mnohým lidem přistane na mysli, že dovolená už nikdy nebude tak poklidná, jaká byla do nynějška. Pokud patříte k lidem, kteří mají děti a kteří zároveň chtějí strávit celkem klidnou dovolenou, prozradíme vám několik zásad, které s cestováním s dětmi souvisí. Už se nebudete muset bát toho, že by vám děti vyváděly. Jen se držte krátkého návodu.  

Vždycky cestu plánujte společně s dětmi 

To nejlepší, co můžete udělat, je plánovat cestu společně s dětmi. Když budou děti vědět, na co se mají těšit, nebudou zlobivé a budou poslouchat. Navíc plánování se stejně nevyhnete, díky plánování se vyhnete nepříjemným situacím, které se s dovolenou s dětmi spojují.  

Před tím, než se vydáte na letiště, měli byste mít hlavně zajištěné ubytování. Hledat ubytování za pochodu se s dětmi moc nevyplácí, jelikož ne všichni chtějí mít ve svém ubytovacím zařízení malé ratolesti. Stejně tak mějte dopředu připravený plán a itinerář, který bude hlavním pohonným motorem dětí, také bude důvodem, proč mají být děti hodné.  

Hlavně se dobře zabalte 

I balení je s rodinou trochu jiné, než když cestujete samostatně bez dětí. Musíte přemýšlet dopředu. Jelikož se dětí často zašpiní, měli byste mít zabaleno dostatek věcí na převlečení. U dětí volte kousky hlavně funkční, nehleďte u nich na elegantnost nebo styl.  

Rozhodně nedovolte dětem, aby se balily samy. Kdo ví, co by si sbalily do svých palubních zavazadel. Pravděpodobně by byl kufr plný plyšáků a hraček, čemuž ostatně chcete předcházet. 

Doporučujeme zabalit hlavně nějaké krémy nebo pokrývky hlavy, které ochrání děti před žhnoucím sluníčkem. Pokud za sluníčkem nejedete, připravte se na opačné počasí.  

Hlavně, ať je dovolená zábavná 

Pokud budou muset chodit děti jenom po památkách, nikdy si dovolenou neužijí tak, jak byste chtěli. Navíc památky pro ně nejsou důvod, proč by měly být hodné. Proto zařaďte do programu zábavu. Pokud jedete na dovolenou s dětmi, musíte se podřizovat hlavně jejich potřebám, vaše touhy jdou stranou.