Na co nezapomenout, než odjedete na dovolenou?

Doba dovolených je v plném proudu. Pokud se teprve chystáte na dovolenou, měli byste brát v potaz některé věci, na které byste neměli zapomenout. Jestliže na ně totiž zapomenete, pak je velmi pravděpodobné, že se vám dovolená značně zkomplikuje. Nezapomínejte proto na následující věci, na které zapomene vždy velká většina z nás.

1. Zkontrolujte si cestovní doklady

Nezapomeňte si řádně zkontrolovat cestovní doklady. Není však nutné zkontrolovat jenom to, jestli jsou nebo nejsou v kabelce nebo v příruční tašce, ale také si zkontrolujte platnost, a to zavčasu. Letos se přesně na toto napálilo hned několik desítek Čechů. Málokdo si totiž uvědomuje, že počínaje loňský rokem se přestaly vyrábět pasy bez strojově čitelných biometrických údajů. Jelikož jsou tyto údaje poznačené i na rychlopasu, musíte mít aspoň týden na jeho vyřízení, a to vám může značně zkomplikovat dobu odjezdu a celou dovolenou, zkontrolujte si je proto včas. Pokud se rozhodnete pas udělat ve standardním času, pak čekáte zhruba třicet dní a platíte šest set korun.

2. Uzavřete cestovní pojištění

Ten, kdo si myslí, že se mu na dovolené nemůže nic stát, se pěkně mýlí. Bohužel si to myslí řada z nás, kteří bohužel zapomínají na to, že se to dnes nebezpečím všude jenom hemží. Uzavřete si proto cestovní pojištění, které uzavřete na základě destinace nebo třeba na základě toho, jaká míra nebezpečí či zdravotních rizik je v dané zemi, do níž cestujete.

Cestovní pojištění už dávno není takové, pro něhož byste museli čekat v nekončící frontě na pobočce dané pojišťovny. Dnes se dá takové pojištění zřídit online a během několika minut.

3. Prostudujte si dopravní předpisy

Pokud na dovolenou cestujete autem, je nutné taky mít v hlavě to, že ne v každé zemi se jezdí stejně. Prostudujte si proto dopravní předpisy, protože jenom tak se vyhnete pokutám, které nejsou tak nízké jako u nás – tím si můžete být jisti.