Cvičení s vlastní vahou těla: Proč zapomenout na posilovnu?

„Nemám čas chodit do posilovny“. „Nebaví mne zvedat činky“. „Mám kolem pasu pneumatiku a vypadám hloupě“. Také se neustále vymlouváte, proč nemůžete udělat něco pro zlepšení své tělesné kondice? Je na čase přestat s podobnými výmluvami a začít opravdu cvičit. Nejjednodušší a nejefektivnější je cvičení s vlastní vahou těla.

Když všechny výmluvy padnou

V případě cvičení s vlastní vahou těla padají všechny výše zmíněné výmluvy. Nejste vázáni na dobu, kdy zrovna mají v posilovně otevřeno. Otevírací dobu si totiž v tomhle případě určujete pouze vy sami tehdy, a to tehdy, když máte zrovna čas. A ruku na srdce i v tom nejnabitějším programu se takový okamžik najde. Nemusíte také zvedat žádné činky a být frustrovaní z toho, že váš kamarád zvedne větší zátěž. Pracujete zde jenom s vahou svého těla, což je zároveň nejefektivnější. Nikdo vás nebude hloupě okukovat, že nevlastníte zrovna dokonalou postavu. Cvičení s vlastní vahou těla není náročné ani na vybavení, ani na prostor. Stačí vám kousek místa doma v obývacím pokoji nebo v ložnici.

Stačí si vzpomenout na hodiny tělocviku

Neřešte také žádný systém cvičení. Není potřeba se jím zabývat, důležité je přece hlavně začít co nejdříve cvičit. Jednoduše vyzkoušíte některý ze cviků pracujících s vahou vašeho těla. Většinu těch základních určitě ještě znáte ze školních hodin tělesné výchovy. Patří mezi ně například kliky nebo dřepy, žabáky, sklapovačky, vzpory, mosty. Lehnete si, uděláte pár kliků a hned víte, na čem jste. Co napoprvé zvládnete. Je hloupost přemýšlet o nějakém systému, jak posílit tu či onu partii svalů, jak nejvíce zhubnout na hýždích a podobně. Čas udělá tento systém za vás. Chcete přece dělat něco pro sebe, ne pro svoje ego. Budete-li zkoušet, sami brzy přijdete na to, co je nejefektivnější.