3 turistické atrakce v Beskydech

Pokud jste si mysleli, že s ochodem léta odejdou i výlety, které můžete během víkendů podnikat, tak jste se spletli. Nyní právě přichází ten pravý čas na výlety! Vždyť nyní můžete cestovat za přírodou, nikoliv za zámky nebo hrady. Příroda je přeci krásná během každého ročního období. Hlavně Beskydy se řadí k těm nejkrásnějším přírodním oblastem vůbec. Pokud se zde budete zdržovat třeba celý víkend, přinášíme vám tři tipy na turistické atrakce.

Samozřejmě hlavním důvodem, proč se vlastně lidé vydávají do Beskyd, je Lysá hora. Ta je samozřejmě nejvyhledávanějším turistickým místem u nás. Jedná se o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a můžete se sem dostat například po Bezručově výplazu.

Jestliže sem pojedete na víkend nebo dokonce na podzimní či zimní dovolenou, měli byste vidět víc, než „jenom“ přírodu z vrcholku Lysé hory. Tady jsou pro vás již zmiňované tipy.

1) Valašské muzeum v přírodě

Pokud se do Beskyd vydáte s rodinou, děti byste rozhodně měli vzít do zdejšího Valašského muzea v přírodě. Založeno bylo už v roce 1925 a jedná s o nejstarší muzeum svého druhu nejen u nás, ale v celé střední Evropě.

2) Jeskyně Šipka

Pokud milujete trochu tajemství a záhad, pak byste měli vyrazit do nedalekého Štramberka, protože právě zde najdete jeskyni Šipku. Tato jeskyně je známá hlavně svými archeologickými nálezy. Dříve se této jeskyni říkalo „Šípova díra“ a nyní se jedná o nejvýznamnější místo, které najdete v Národním sadě na severním svahu Kotouče.

3) Zámek Frýdek

V Beskydech taky nalezneme zámek Frýdek. Jedná se o původní hrad, který je nejstarší dochováno frýdeckou památkou. Leží na ostrohu nad řekou Ostravicí. Dnes zde sídlí například muzeum.

A kde se v Beskydech ubytovat?

Je sice skvělé, že jsme vám dali tipy, co byste měli vidět, ale otázkou je, kde se vlastně můžete ubytovat? Doporučujeme ubytování v rekreačním centru Sepetná. Ubytovat se zde totiž můžete nejen v hotelu, ale taky v penzionu nebo v chatkách. Navíc se centrum nachází přímo pod Lysou horou! A kdyby vám náhodou pršelo, tak zde najdete velkou nabídku volnočasových aktivit.