Do Itálie nejen k moři! Vezměte si kolo a projeďte se mezi vinnými sklepy

Cyklisté k Itálii bezpochyby patří, stejně jako skvělá vína. Proč tedy nespojit tyto dvě činnosti do jedné? Itálie nabízí nejenom pohodovou dovolenou u moře, léto můžete trávit také v horách nebo i jižnějších oblastech. Vydejte se po stopách básníka J. W. Goetha a využijte 50 km dlouhou trasu vinařskými oblastmi. Navštivte údolí Val di Cembra, Vallagarině a Nosiole či vinařské oblasti Piana Rotaliana a Colline Avisiane. 

Giro del Vino 50 

Jedná se o trasu, která měří 50 km. Na cestě můžete obdivovat krásnou krajinu. Projedete mnohými vinařstvími a těšit se můžete také na zajímavou architekturu. Trasa vede podél toku řeky Adiže. Vinné sklepy, které na svých cestách potkáte, můžete navštívit a samozřejmě ochutnat i místní vína. Nemusíte nutně projet všech 50 km, jedná se o okružní trasu. Napojit se můžete v kterémkoliv místě a svou jízdu můžete také kdykoli zakončit. Jízdu po této trase zvládnou i méně zkušení cyklisté. 

Jak se na Giro del Vino dostanu? 

Na trasu můžete najet z cyklostezky v údolí Adige. Dostupná je ale také vlakem, a to velmi snadno. Železniční stanice s názvem Trento je jen několik kilometrů od trasy. Využít můžete i regionální vlaky, které vás zavezou ještě blíže, do vesnic v okolí Giro del Vino 50. Přeprava kol je těmito vlaky zajištěna na požádání. Nemusíte se ničeho bát, lidé zde jsou velmi přátelští a na turisty-cyklisty zvyklí. 

Vinný region roku 2020 

Vinice, kterými pojedete v nadmořské výšce okolo 700 metrů nad mořem, získaly ocenění od uznávaného newyorského časopisu Wine Enthusiast. Byly označeny „Vinným regionem roku 2020“. Kromě nádherného výhledu a úžasné přírody můžete obdivovat velice kvalitní vína, kterými se vinaři rádi pochlubí. Některé trasy, jako je například túra do Borgo dei Posseri, je obohacena tím, že z vinařství vyrážíte s košíkem plným místních produktů. Ty se vám budou po cestě hodit jako chutné občerstvení.