Adrenalinové sporty jsou žádané, ale úrazy stojí miliony

V poslední době se staly velmi populární adrenalinové sporty. Jedná se o skvělý zážitek, který je ovšem trochu nebezpečný, tedy konkrétně u jednoho druhu sportu – u bungee-jumpingu. Nejen bungee-jumping je ale nebezpečný. Každým rokem zemře u těchto sportů obecně řada z nás. Nejvíce se však bohužel u těchto sportů stávají nejrůznější úrazy, jejichž léčení je ovšem mnohem „mastnější“ než léčení běžných onemocnění a chorob.

Adrenalinové sporty jsou opravdu velkým hitem, který zajímá nejen ty, kteří v tomto oboru pracují, ale také ty, kteří mají tyto sporty jako jednorázový koníček. Jenže se stále se zvyšujícím počtem lidí, kteří zkouší tento nevšední zážitek, se také zvyšuje i počet úrazů, které jsou bohužel jakýmsi rizikem. Nejčastěji se jedná o vážná zranění zejména v zahraničí, protože u nás se těm nejvíce nebezpečným druhům adrenalinového sportu jen tak někde zatím nevěnuje. Většina úrazů je zaviněna nepozorností nebo jenom špatným odhadem vlastních sil. Jejich léčba je však následně opravdu drahá – náklady se vyšplhají každým rokem až do milionů korun.

Mezi nejoblíbenější adrenalinové sporty se také řadí i cyklistika

Řekl by to opravdu jen málokdo, ale také i cyklistika je jedním z adrenalinových sportů. Následky úrazů bývají většinou zlomeniny končetin a také úrazy na kole. Nejčastěji se mezi zlomeniny patří obličejových kostí, také čelisti i lícních kostí. Samozřejmě mezi nejzávažnější úrazy patří úrazy míchy a páteře. Kupodivu se cyklistika řadí k těm sportům, kde se s takovými úrazy setkáme opravdu velice často. Cyklistika je však jedním ze sportů, na který se nedává žádné pojištění, což je však v souvislosti s tím, kolik úrazů se v tomto sportu děje, čirá nezodpovědnost.

Na pojištění na kolo vážně dbejte, protože vám může značně pomoct při finanční situaci, která bude v době úrazu špatná. Řádově se léčba některých úrazů může vyšplhat až do několika tisíců korun, s nimiž vám pojišťovna pak může pomoct. Letecké speciály totiž nejsou zrovna levnou záležitostí – řádově se vyšplhají takové zásahy až do několika milionů korun.