Když nevíte, co v životě dělat, aneb kroky, které pomůžou najít směr

V současné době se kolem nás najdou především ambiciózní lidé, kteří mají své sny, cíle a plány a kteří se stoprocentní jistotou vědí, kam jdou a kam směřují. Nesmíme však zapomínat na ty, kteří tuto cestu stanovenou nemají a kteří si nejsou vědomi tím, kam vlastně jdou. A i když se jich mezi námi najde možná méně, pojďme jim pomoct tím, že se shrnou kroky, jež jim pomohou v jejich situaci. Protože nevědět, kam směřujete, je naprosto normální.  

Prostě to akceptujte 

Pokud se budete sužovat tím, že nevíte, kam směřujete, budete jen a pouze v depresi. Pouze ve chvíli, kdy přijmete fakt, můžete s danou věcí něco udělat. Proto se ze všeho nejdříve nadechněte a akceptujte to. Prostě to nevíte. Nic se neděje. 

Tento krok je opravdu zásadní, jak už bylo zmíněno. Je to také ideální základ k tomu, abyste brzy došli k myšlence, že sama cesta je tím naplněním, nikoliv až cíl, ke kterému dojdete. 

Jaké jsou vaše silné stránky? 

Při hledání toho, co můžete dělat ve svém životě, respektive při hledání směru ať už v zaměstnání, nebo v byznysu jako takovém hledejte vaše silné stránky. Položte sami sobě otázku, v čem jste skutečně dobří? V čem jste silní a co můžete ostatním nabídnout? Co vás odlišuje od ostatních, v jaké věci zkrátka dominujete nebo vynikáte? 

Podle mnoha koučů bychom měli jít tím směre, který nám naznačují naše silné stránky. Pokud jsme dobří v tvoření, máme jít touto cestou. 

Co máte rádi a co nikoliv? 

Aneb sepište si seznam činností, které vás baví a které vás naopak vysilují. I to vám hodně prozradí a napoví, jaká pracovní pozice je pro vás tou ideální a nejlepší. Máte rádi práci v týmu, nebo jste spíše samotáři? Snažíte se vždy hledat řešení a cesty, nebo máte rádi, když dostanete konkrétní zadání s konkrétními kroky, které máte učinit?