Jak jsou na tom Češi a banky?

V dnešní době má snad každý svou kreditní kartu. Je to pochopitelné, vždyť platba bezkontaktně je mnohem pohodlnější a mnohem rychlejší. Nedávno se dokonce na světlo světa ukázala zajímavá statistika, která uvedla, že Češi se už nebojí platit kartou ani na internetu. Ještě donedávna se lidé báli platit kartou předem, protože si mysleli, že zboží přijde v porouchaném stavu, proto raději upřednostňovali dobírku, při níž si mohli zboží samozřejmě rychle zkontrolovat a v případě nespokojenosti mohli věc vrátit. Jelikož je však dobírka poměrně pomalá záležitost, lidé se rozhodli platit především kartami. A nemůžou si je vynachválit!

Ještě donedávna si lidé stěžovali, že jsou karty nespolehlivé a že je to jenom jakýsi výkřik moderní technologie. Nyní jsou však ke kartám mnohem přívětivější. Nejen, že využívají bezkontaktní karty, ale taky si kupují hodinky, přes které se dá taky zaplatit. Nemusí tak svou kreditní kartu nosit stále s sebou.

Co se týče samotných bank, u nichž jsou lidé zaregistrovaní, neustále si banky pochvalují. Je to skvělé, přece jenom banky se neustále snaží, abychom byli spokojeni. Dokonce se odbouraly i nepříjemné poplatky, které byly zdrojem kritiky.

Co si Češi chválí především?

Pokud bychom měli vypíchnout jednu věc, kterou si Češi vychvalují nejvíce, zmínili bychom především zabezpečení dat. Zhruba čtyři pětiny lidí jsou se svým zabezpečením stoprocentně spokojeni. Díky tak skvělému zabezpečení ani nikdo neuvažuje, že by svou banku změnil.

Důvěra lidí v banky roste

A toho samozřejmě chtěly banky dosáhnout, aby jim lidé důvěřovali. To se pomalu stává skutečností. Podle nedávného průzkumu lidé věří bankám mnohem více, než například zdravotnictví, leteckým společnostem nebo dodavatelům energie.

Podle všeho jsou Češi spokojeni se zmiňovaným zabezpečením, které však není dokonalé u nebankovních poskytovatelů půjček.