Než se vydáte na Bali…

Čím dál častěji se jezdí na dovolenou za exotikou. Lidé zkrátka a dobře nemají zájem o proležené dovolené, na kterých nic neuvidí ani nic nepoznají. V současné době se lidé zaměřují především na dovolené, které jsou pro ně zajímavé, které jsou pro ně plné dobrodružství. Mezi nejatraktivnější dovolené spadá samozřejmě Bali. Sem se cestuje v poslední době vážně hojně, ale i o této destinaci si musíte zjistit hned několik informací.

Než se vydáte do nějaké destinace, vždy si o ní zjistěte první poslední. Ne v každé destinaci to chodí stejně jako v České republice. Někde se nesmí kouřit, jinde se nesmí podávat ruka, někde zase neplatí eurem. Vždy si o dané destinace zjistěte první poslední, ať na místě nejste překvapeni.

I o Bali si musíte zjistit mnoho věcí předem. A abychom vám trochu ušetřili práci s hledáním informací, rozhodli jsme se, že vám s cestou na Bali krapet pomůžeme.

Jak je to s ubytováním?

Ubytování rozhodně není tak nedostupné jako v Londýně. Zatímco v Londýně za prodloužený víkend pro dva zaplatíte i patnáct tisíc korun, na Bali se vejdete do pár tisíc korun. Takové ubytování pro dva lze pořídit za zhruba deset tisíc rupií, což je zhruba 180 korun na noc. Hotel však stojí mnohem více, zhruba 240 tisíc rupií, a to je zhruba 450 korun na noc.

Pokud si na Bali půjčíte auto, počítejte s tím, že benzin je zde poměrně levný v porovnání s českými cenami. Litr benzinu zde pořídíte na třináct korun, což je zhruba sedm tisíc rupií.

Jak je to s letenkami?

Na Bali nejsou letenky nelevnější, ale v dané destinaci už to levné poměrně je. Pokud budete mít štěstí, můžete najít zpáteční letenku pod dvanáct tisíc korun, ale raději počítejte s patnácti tisíci korun. Nejatraktivnější letenky za výhodné ceny se vám jistě podaří najít na mnoha internetových serverech, jako je třeba skyscanner.com.

A co očkování?

Oproti Africe si v tomto ohledu můžete oddechnout. Na Bali totiž žádné povinné očkování nepotřebujete. Doporučené očkování je rozhodně proti všem typům žloutenky a dále proti břišnímu tyfu.