Chvíle, kdy bychom si neměli půjčit, přesto si půjčujeme

Do chvíle, kdy je nutné si půjčit, se může dostat každý z nás. Je jen otázkou, jestli se rozhodnete půjčit si od rodiny nebo od poskytovatelů půjček na trhu. Samozřejmě je lepší půjčit si od rodiny nebo případně od kamarádů, kteří si nebudou nic účtovat v případě, že bychom se zpozdili se splátkou, ale jsou chvíle, kdy nechceme o půjčku požádat rodiče ani své kamarády. Jsou to většinou chvíle, za které se stydíme, ale ve kterých zkrátka půjčku potřebujeme. Víte, jaké chvíle to jsou? 

Půjčku bychom si mohli vzít opravdu v jakémkoli případě, dokonce i tehdy, kdy peníze máme. Je jen na nás, z jakého důvodu se dostaneme do dluhové pasti. Když někomu nestačí finanční zásoba na koupi nového spotřebiče nebo na opravu automobilu, je samozřejmé, že si půjčku vezmeme, ale můžeme se dostat i do situace, kdy bychom si půjčit neměli, přesto si půjčíme. Jaké chvíle to jsou? 

Když potřebujeme splatit půjčku půjčkou 

Mnozí lidé si v minulosti půjčili a nyní mají problém půjčku splácet. K takovým lidem možná patříte i vy. V případě, že jste si v minulosti půjčili a nemáte možnost půjčku splácet, domluvte si to jinak, rozhodně si na půjčku nepůjčujte. Dostanete se do koloběhu půjček, která vás dostane do dluhové pasti, ze které se následně už nevymotáte.  

Nabízí se samozřejmě možnost půjčit si od rodičů, ale jen málokdo je ochotný přiznat své rodiče, že se zadlužil a dluhy potřebuje splatit, jelikož na ně nemá.  

Když podlehneme hazardu 

Hazard je velmi častý důvod toho, proč si půjčujeme. Zkrátka a dobře nemáme peníze na to, abychom si vsadili nebo abychom něco hodili do automatů. Vezmeme si tedy půjčku, následně si bereme další půjčku, když výhry nejsou tak velké nebo žádné.  

Opět je hazard to, co rodině nechceme nikdy přiznat, a tak se raději dostaneme do dluhové pasti, ze které, jak již bylo zmíněno, není úniku.