Proč navštívit Westerkerk?

Jelikož jsou letenky dnes poměrně levné, lidé cestují, co jen to jde. Pokud patříte k vášnivým cestovatelům, destinace, jako je Itálie nebo Španělsko, jistě máte procestované. Jestli hledáte destinaci, která je doslova dech beroucí a kterou si zamilujete na první pohled, zamiřte do Nizozemska, protože právě Nizozemsko je plné krásných míst. Jedním takovým místem je Westerkerk, jehož věž se vypíná nad turisticky velice navštěvovaným domem Anny Frankové.

Kostelů najdete konkrétně v Amsterdamu skutečně mnoho. Jejich jména jsou však velkým zklamáním. Dalo by se říct, že si s názvy kostelů zdejší obyvatelé hlavu nelámali, většina kostelů se totiž nese názvy, jako jsou „Starý kostel“ nebo „Jižní kostel“. Trochu kreativity by to chtělo!

Nicméně jeden z kostelů se nazývá i jinak. Je to kostel na západě, který pojmenovali Westerkerk.

Místo plné záhad

Tento kostel je turisty velice navštěvovaný. Nemůžeme se tomu divit, vždyť právě tento kostel je skutečně dech beroucí. Kromě toho je plný tajemství, což sem láká leckterého turistu. O kostelu se říká, že se zde snad ukrývají ostatky jednoho z nejslavnějších obyvatel Amsterdamu, kterého můžete znát pod jménem „Rembrandt“.

Rembrandt prý bydlel na okraji amsterdamské židovské čtvrti a ve svém životě maloval portréty různým kupcům. Jeho výtvory dnes můžete vidět v mnoha galeriích po celém světě.

Westerkerk drží rekord

Kromě toho, že se zde prý mají ukrývat ostatky slavného Rembrandta, Westerkerk taky drží jistý rekord. Tím rekordem je největší chrámová loď ze všech protestanských kostelů v celém Nizozemí. Kromě toho je zde i největší kostelní věž a zdobí ji majestátní císařská koruna.

Velmi unikátní je to, že je ve věži umístěna zvonkohra, která má 47 zvonů. Melodii poslouchala například i Anna Franková ve svém úkrytu, který je celosvětově známý. Při této melodii si ji můžete představit, jak ve svém úkrytu zapisuje do svého deníku.