Jak ušetřit na tisku? Rozhoduje především toner

Je jedno, jestli tisknete doma, nebo tisknete ve firmě. V obou případech je nutné hledět na jednu důležitou věc. A tou jsou náklady na tisk. Udržet je nízké by mělo být prioritou každého. A jak na to? Ideální je začít u samotného toneru, který cenu nejvíce ovlivňuje.

Cena konkrétního typu

Když se vybírá toner, je třeba vědět hned dvě věci, které zajistí, že se jedná přesně o takový, který je tím správným. Jakmile si dané dvě věci ujasníte, máte jistotu také v tom, že získáte přesný typ toneru. Co vědět při jeho výběru?

  • Typ tiskárny
  • Konkrétní barvu

Jakmile konkrétní typ znáte, je na místě porovnat si jeho ceny v rámci konkrétních eshopů. Nutno říci, že nabídka tonerů HP, stejně jako náplní jiných značek je velmi bohatá a tak je na místě hledat vždy ten obchod, kde bude cena nejnižší. Právě dané ušetřené peníze jsou i částkou, kterou ušetříte na samotném tisku.

Originalita

Na trhu najdete dvě varianty. Tou první jsou tonery originální, které vyrábějí stejné firmy, co produkují tiskárny. Když hledáte například tonery Epson, tak je snadno poznáte podle loga této firmy. Dále však můžete narazit také na takzvané alternativní náplně. Ty už může vyrábět jakákoliv jiná firma. Jejich unikát je v tom, že mohou být ni o desítky procent levnější, než jsou originály. A to vede k tomu, že tuto sumu můžete při tisku uspořit.

Kapacita náplně

Když se stanovuje cena toneru, hraje roli jak obsah, tak i obal. Čím více obsahu je v jeho obalu, tím příznivější může být cena za vytištěnou stránku. I když při samotné koupi spadají do kategorie nejdražších, umí vytisknout podstatně větší počet stránek, než varianty klasické. A to se podepisuje právě na tom, že s jejich využitím šetříte nemalé peníze. Navíc je plusem i to, že je nemusíte až tak často měnit. Zvláště ve firmách, kde se tiskne hodně a často je to velké plus.