Pokrmy v Indii aneb chystáme se do Indie

Toužíte po velkém dobrodružství? Doporučujeme vám navštívit Indii, která je známá především svými různými tradicemi a zvyky. V současné době se do Indie jezdí zejména za zdejšími typickými pokrmy a jídly, které chutnají opravdu fantasticky. Co vám však budeme povídat, ochutnejte sami. Pokud se skutečně chystáte do Indie, prozradíme vám, co vás ve zdejší kuchyni čeká.

Pokud zamíříte někam do svět, přichystejte si své chuťové pohárky, protože každá země je typická jinými fantastickými pokrmy. Zatímco Keňa se pyšní jednoduchými, byť vynikajícími pokrmy, Mexiko je známé svou barevností. Ale co Indie? Jak je na tom Indie?

O Indii se říká, že je to země plná vegetariánů. Pokud tedy milujete maso, připravte se na to, že maso zde nebudete mít na denním pořádku, dokonce je možné, že během celého pobytu v Indii maso neochutnáte. Maso se zde konzumuje opravdu jen v minimálním množství, je zde totiž velmi horko a maso se lehce kazí, což následně způsobuje zdravotní komplikace. Navíc jsou v mnohých vesnicích i špatné hygienické podmínky a maso tak není dostatečně upravováno a očištěno.

Indie plná pestré a lákavé kuchyně

O indické kuchyni lze říct, že je velmi pestrá a také velmi lákavá. Existuje mnoho tradičních jídel, v každé oblasti se můžete setkat s jídlem jiným. Jelikož popisovat jednotlivé pokrmy by bylo opravdu zdlouhavé, máme pro vás takové menší seznámení s indickou kuchyní.

Jak je to s jídlem v Indii

Pokud se dostanete do Indie a pokud jste milovníkem jídla, potěší vás, že konzumujete jídlo takřka po celý dlouhý den. Drobná jídla se totiž skutečně konzumují v průběhu celého dne. Nejčastěji se pojídají různé kebaby, ale také takzvané samoys nebo bhájí. Většinou se setkáte spíše s předkrmy při obědech nebo večeřích, jen zřídkakdy se setkáte s polévkami. Pokud se s polévkami setkáte, setkáte se zpravidla s polévkou mulligatawny, což je vyhlášená polévka, která se připravuje nejvíce.

Jak jsme zmínili, s masem je to tu špatné. Maso se většinou nepřipravuje, ale pokud se s nějakým masem setkáte, tak většinou s kuřecím. Hovězí maso se v Indii nejí. Lépe řečeno se jíst nesmí.