Přesvědčení, které zabíjejí váš úspěch

Na cestu podnikání se v poslední době opravdu vydává kde kdo. Dokonce v poslední době převažují ti mladí podnikatelé nad těmi staršími. Mladí lidé jsou totiž aktuálně naočkování z mnoha motivačních filmů a knih, že musí věřit své vizi a jít si za tím, v co věří, i když jim nikdo jiný nevěří. Na to bohužel řada dospělých či starších lidí zapomíná, a tak se není čemu divit, když se v současnosti mladí lidé dočkávají opravdu velkých úspěchů, k nimž si jen tak někdo ze starší generace ani nesáhne.

Nicméně je nutné poznamenat, že mladí lidé díky tomu, jak se ve velké míře zajímají o příběhy úspěšných lidí, jak pročítají motivační citáty a čtou knihy jiných úspěšných, v sobě vypěstovali jakousi nenávist vůči mnoha přesvědčením, které bohužel zabíjejí úspěch těch, kteří se o podnikání a návod na úspěch jako takový příliš nezajímají. Nebo jsou jenom ze staré školy, která říká, že radši máme dělat to, co nás nebaví a mít nějaký přísun peněz, než abychom ze dne na den žili v risku a jednoho dne skončili na mizině. Paradoxem je, že těm, kteří riskují, přeje štěstí více než těm, kteří sedí osm hodin denně v práci, která je nebaví, za peníze, které stejně nestojí za nic.

Pokud se i vy chcete přidat k té skupině úspěšných, vypěstujte si jakousi nenávist k následujícím přesvědčením, které zabíjejí veškeré vaše šance na úspěch. Dokonce se ty nejčastější přesvědčení dají shrnout do jedné věty:

• Nemám peníze, čas a jsem už moc starý

To jsou nejčastější výmluvy nás všech. Jenže tady platí, že můžeme mít buď výmluvy, nebo výsledky, ale nikdy nemůžeme mít obojí. Že nemáme čas – to je jen výmluva těch, kteří tráví až velké množství času na sociálních sítích. To, že jsme moc staří – to je jen výmluva těch, kteří se bojí opustit svou denní rutinu a stát se někým, kdo riskuje, nikoliv někým, kdo žije přesně podle pravidel. A to, že nemáme peníze – to je výmluva toho, že dostatečně nevěříme ve svůj sen nebo po něm dostatečně netoužíme. Peníze jsou jenom výmluva, která se proti nám může obrátit, proto to nedovolme a zkusme to. Riskujte, protože bez risku není zisk. Vystupte ze své komfortní zóny a zabijte tyto výmluvy.