Jaké nevšední zážitky lze zažít v Česku?

Pro nevšední zážitky se nemusí jenom do zahraničí, i když je zahraničí velice velkým lákadlem, které každoročně naláká mnoho českých turistů. Lidé si pod pojmem „nevšední zážitek“ totiž velice rádi představí nejznámější zábavní parky nebo moře, které v Česku zkrátka nemáme. Jenže pokud se nechcete vydat někam do zahraničí, které je pro vás aktuálně ještě poměrně drahé nebo za které se vám zkrátka nechce utrácet, vydejte se za zábavou i k nám, protože i Česko skrývá mnoho možností, jak nevšedně prožít všední den tak, aby se vám doslova dostal pod kůži. Přinášíme vám dva tipy, které vás doslova dostanou!

• Únikové hry

Únikové hry se staly v poslední době opravdu oblíbené využití volného času zejména tehdy, kdy prší. Jsou opravdu skvělé zejména pro rodinu nebo pro partu dobrých přátel, kteří nevědí, do čeho „píchnout“. Únikové hry se dnes najdou skoro v každém velkém městě. Nejvíce jich najdete ale v Praze, v Brně a také v Ostravě. Jedná se o hru, která spočívá v tom, že budete uvězněny v jedné místnosti (většinou to bývá nějaký pokoj, kancelář, středověké vězení nebo třeba oblíbené, leč strašidelné nemocniční pokoje či zakrvácené ordinace) a během jedné hodiny se z ní musíte dostat ven. Není to ale tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Musíte najít a následně také rozluštit řadu rébusů, hlavolamů a jiných hádanek, díky kterým se jedině dostanete ven.

• Fearhouse

Pokud milujete horory a nebojíte se bát se, pak navštivte první strašidelný dům ve střední Evropě. Jedná se o Fearhouse, který najdete ve Vodičkově ulici v Praze. Dostanete se do sklepení, kde budete zavřeni a budete se moct dostat ven jenom tak, že celý strašidelný dům projdete. Nejedná se ale o něco, co je určeno pro slabé povahy, protože zde ožívají ty nejhorší postavy z těch nejhorších hororů, tím si můžete být jisti. Čekají na vás sadističtí doktoři, sestřičky, motorové pily i klauni, kteří vás doslova nenechají v klidu ani na pokoji. O to strašidelnější je to tehdy, kdy víte a znáte pověsti, které se k těmto sklepením vážou. Vše však najdete na jejich webových stránkách.