Zajímavá fakta o New Yorku

Kdo by nemilovat krásný New York! V současné době je o jedno z nejnavštěvovanějších měst světa a nemůžeme se tomu divit. Turisty sem láká především to, že se zde mohou procházet po místech, kde se procházeli jejich oblíbené seriáloví hrdinové. Kromě seriálových míst se zde nachází i mnoho krásných památek, které jsou pro New York typické. Tou hlavní památkou je samozřejmě Socha svobody, která jde vidět už na míle daleko.

Pokud se aktuálně do New Yorku chystáte, prozradíme vám o tomto krásném městě několik zajímavostí. Nebudou to zajímavosti, o kterých se běžně dočtete na internetu. Budou to zajímavosti, z nichž vám spadne brada údivem.

Režiséři a filmaři

Jak jsme zmínili, v New Yorku se natáčelo skutečně mnoho seriálů, ale také filmů. Každý rok se sem sjíždí hromada režisérů a filmařů, kteří zde chtějí natočit svůj nejlepší filmový snímek. V současné době lze říct, že filmaři New York doslova milují. Každý rok se sem sjíždějí a natáčí zde až 250 filmů. To je, prosím, newyorský průměr.

Turisté

Turisté New York prostě zbožňují. Každý rok se do této krásné americké metropole sjede více jak 46 milionů turistů, kteří zde nechají obrovské sumy peněz. Podle statistik zde každý rok turisté utratí více jak 26 miliard dolarů, což je v přepočtu na koruny obrovská suma.

Obecně lze říct, že New York je pro turisty velice drahý. Jenom za noc zde zaplatíte v průměru 270 dolarů. Dalo by se říct, že zdejší život je obecně drahý. Ovšem Američanům to nepřijde, vždyť v Americe se vydělává mnohem jinak než v České republice.

Metro

Typické je pro New York zdejší metro. Newyorské metro se řadí k těm největším na světě a má celkem 486 stanic, na kterých se dennodenně prohání zhruba 6200 vozů. Tolik vozů je skutečně potřeba, vždyť newyorské metro navštíví či využije pět milionů lidí.