Kam v létě na dovolenou? Přinášíme několik tipů

S blížící se letní sezonou začíná řada lidí uvažovat nad tím, kam se vydají na dovolenou. Přece jenom právě léto je období, během kterého bychom měli na malý okamžik vypnout a odpočinout si. Měli bychom na malou chvilku vybočit ze svých zajetých kolejí a měli bychom podniknout nějaké dobrodružství, na které budeme zkrátka dlouhou dobu vzpomínat. Pokud si však nejste jistí tím, kam byste se měli během léta vydat, máme pro vás několik zajímavých typů. Co se vydat třeba za delfíny a velrybami? 

Vzhůru na Island 

Zkoumat mořské živočichy je dobrodružství a zážitek v jednom. Lidé v současné době aktivně vyhledávají místa, kde se může podmořský život pozorovat z opravdu velmi krátké vzdálenosti. Jedním takovým místem je Island, kam se lidé ženou především za pozorováním polární záře. Ale věděli jste, že právě zde můžete sledovat také velryby nebo delfíny? Kromě nich se ve zdejších vodách aktivně hemží vorvani, kosatky nebo keporkakové či plejtváci malí.  

Denně ze zdejších přístavů vyplouvají lodě, které vás dovedou k atraktivním podmořským živočichům, které tak budete moct pozorovat velmi z blízka.  

Zamiřte na Slovensko 

Pokud vás neláká dlouhé cestování, stačí, když se podíváte do sousedního Slovenska. Kromě krásných přírodních míst vás tady čeká také Zbojnický dvůr, kde prakticky nepotkáte živou duši. Je to však velká škoda, jelikož toto místo má své kouzlo.  

Za celoročním sluncem na Kapverdy 

Toužíte po exotické, možná až luxusní dovolené? V takovém případě se vyplatí vsadit na Kapverdy, což je destinace, kam zejména v posledních letech cestuje čím dál víc lidí. Nemůžeme se tomu divit, vždyť právě zde sluníčko svítí prakticky po celý rok, proto je to skvělé místo, kde strávit letní i zimní dovolenou. I když se Kapverdy nachází v blízkosti Afriky, člověk se nemusí obávat žádných jedovatých zvířat. Nepotkají se ani hadi, ani štíři.