Jaké země lze označit za nejchudší na světě?

Cestování je krásné, poznáváme mnohé zajímavé kultury a jiné lidi, které u nás jen tak nepotkáme. Bohužel se při cestování můžeme dostat do míst, na která se už nikdy nebudeme chtít vrátit. Ovšem i to je možná v rámci možností hezké a zajímavé na cestování. Uvědomíme si, že je nám dobře vlastně tam, kde žijeme, protože mnozí lidé na světě se mají mnohem, mnohem hůř. V případě, že se chystáte někam vycestovat, co kdybyste místo Bali nebo New Yorku raději zajeli do míst, kde jsou na tom lidé opravdu špatně? Co navštívit jednu z nejchudších zemí na světě? 

I když návštěva chudých zemí není pro mnohé lidi příjemná, je to opravdu něco, co by měl za svůj život vidět opravdu každý. V současné době dokonce existuje seznam míst, která lze označit za nejchudší na světě. Podívejme se na země, které se do tohoto seznamu patří. A když se do některé z nich přece jen vydáte, raději si potvrďte, že váš žaludek je na to opravdu připravený. Ne všude se totiž budete cítit dobře.  

Eritrea 

Po válce získala tato země nezávislost na Etiopii a stala se z ní samostatná země. Bohužel o ní nelze říct, že by to byla země, která by prosperovala, právě naopak. Jedná se o bývalou britskou kolonii, kde je roční domácí hrubý produkt na osobu zhruba 740 dolarů, což rozhodně není moc. Obrovským problémem je zde negramotnost, země je navíc odříznuta od obchodu, a to díky údajným vazbám na teroristické skupiny nebo na somálské piráty.  

Středoafrická republika 

Ve Středoafrické republice se sice radují z trochu většího domácího produktu, ale taky to není žádná sláva. Roční domácí produkt na osobu činí něco přes 750 dolarů, ovšem i tak se zde trpí hladem. Země se sice může uživit sama, ale opravdu hlad je tu ten největší problém. V minulosti zde byl problém s rebely, kteří rozpoutali nejedno peklo. Možná se ani nemůžeme divit tomu, jak to zde vypadá.