Sněžka byla letos v létě rekordně navštěvovaná

Sněžka patří každoročně k velice atraktivním cílům, kam směřují nejen čeští turisté. S příchodem koronaviru se většina lidí rozhodla strávit dovolenou doma, proto se nemůžeme divit tomu, že letos padaly rekordy v návštěvnosti naší nejvyšší hory. Kromě zahraničních turistů se výrazně zvýšil počet tuzemských turistů. Letošní letní sezona tak přírodním českým atrakcím opravdu prospěla.  

Podle průzkumů a statistik během každého letního dne na vrchol nejvyšší hory zamířilo deset tisíc turistů. Spočítaly to automatické sčítače, které jsou využívány už dlouhé roky. Tyto pyroelektrické senzory nejen, že zaznamenávají skokové teploty, ale také zaznamenávají průchod návštěvníků. Na sedmadvacet sčítačů se tak mohou správci národního parku spolehnout.  

Zvýšená návštěvnost přišla v červenci 

Zatímco jarní období nebylo zrovna atraktivní a nenašli bychom mnoho turistů v Krkonošském národním parku, červenec smůlu předcházejících měsíců skolil. Ke zvýšené návštěvnosti totiž došlo právě v červenci.  

Pět tisíc návštěvníků denně jenom po Řetězové cestě 

Velkou výhodou zmiňovaných sčítačů je to, že evidují, jakou cestou se kolik návštěvníků na vrchol nejvyšší hory Česka vydalo. Například jenom takzvanou Řetězovou cestou se vydalo na samotný vrchol Sněžky pět tisíc návštěvníků denně. Některé dny se číslo dostalo dokonce i přes zmiňovaných pět tisíc.  

Pokud by se však spočítali všichni návštěvníci vydávající se po různých cestách na vrchol, přišli bychom ke zmiňovanému číslu deseti tisíc za jeden den. Na Sněžce tak bylo rušno stejně, jako na Václavském náměstí v před koronavirové době.  

Díky patří ochranným opatřením na vrcholu 

Správci národního parku byli velice rádi, že stihli před náročnou letní sezonou aplikovat a instalovat ochranná opatření, která mají chránit zdejší cenné ekosystémy. Veškerá ochranná opatření se totiž osvědčila a ukázalo se, že opravdu nepostrádají smysl.