Kde se vzal, tu se vzal nápis „Hollywood“

Každý člověk se chce jednoho dne podívat do krásného Hollywoodu. Přece jenom ne to krásné místo, které je spjaté s filmovým světem. Říká se, že to největší množství hereckých a filmových příležitost čeká právě v Hollywoodu. Pokud se tedy chcete stát hercem, je načase si udělat výlet, který vám může změnit celý život. Abyste však do Hollywoodu nejeli jako neznalí turisté, přinášíme vám jednu zajímavost, která se týká známého nápisu, bez kterého by Hollywood nebyl Hollywoodem.

Otázkou je, kde se vzal nápis „Hollywood“? Dnes je to symbol celého Hollywoodu, bez tohoto nápisu si lidé nedokážou město andělů představit. Určitě všichni víte, jak vypadá. Jedná se o bílý vlnící se nápis, který leží na kopci Mount Lee, a to konkrétně v milionářské čtvrti Hollywood Hills, o které zpívá i nejmenovaná americká kapela.

I když se nápis Hollywood stal dnes dominantou a symbolem celého Los Angeles, málokdo ví, kde se na kopcích vlastně vzal.

Stojí tam už od roku 1923

Nápis Hollywood stojí na svém místě už od roku 1923, kam ho toho roku postavila místní developerská firma. Jednalo se původně o reklamu, která měla upozornit na novou, teprve vznikající zástavbu. Tehdy však nápis nenesl jen jméno „Hollywood“, ale tento nápis byl o něco větší, a sice „HollywoodLand“. V té době byl dokonce osvícený.

Je zajímavé, že už po pouhém roce a půl měla být písmena odstraněna, ale díky raketově rostoucímu filmovému průmyslu se odstranil jen „Land“ a „Hollywood“ zůstal.

Nápis postihla nejedna nehoda

Je nutné poznamenat, že během doby, co Hollywood na kopcích stojí, zažil mnoho nehod. Například počátkem 40. let bylo zničeno písmeno H, a to z toho důvodu, že zdejší obyvatel měl nehodu ve svém voze. Jemu se nic nestalo, ale písmeno H muselo být uděláno znovu.