Která města se pyšní nejznámějšími památkami?

Jestliže milujete cestování, pak si určitě nenecháte ujít i taková města, která se pyšní těmi nejznámějšími památkami vůbec. Přece jenom takové ty světově proslulé památky bychom jednou za život vidět měli, a tak se tedy jednoho dne sbalme a vydejme se na takovou pouť po městech, v nichž najdeme ty nejznámější památky světa. A že těch měst teda je! Čím tedy začít a na co nezapomenout?

• Praha je zastávkou číslo jedna

Ještě než vyrazíme na cestu do zahraničí, zastavme se v hlavním městě, protože právě v Praze nalezneme ty památky, kterými se pyšníme na světové úrovni. Mnoho turistů do našeho hlavního města jezdí, protože se zkrátka chtějí kochat krásami, o nichž mluví historie. Pražský hrad je první zastávkou, dále se musí vidět Staroměstské či Václavské náměstí a v neposlední řadě je nutná procházka po Karlově mostě. Někteří však chtějí vidět Prahu jako na dlani, a tak se vydají nahoru na Vítkov, kde z památníku je ten nejkrásnější výhled na samotnou Prahu.

• Paříž jako zastávka všech romantiků

Dalším takovým místem je samozřejmě Paříž. I tady nás čekají ty nejznámější památky, které rozhodně stojí za to vidět. Nejvíce sem lidi láká samozřejmě Eiffelova věž, která je jakousi dominantou celé Paříže a Francie vůbec, ale takových dominantních památek je tu mnohem více. Nezapomeňte navštívit Louvre, Notre Dame, projděte se pod Vítězným obloukem a samozřejmě zajděte i do Sacré Coeur.

• Řím jako město plné památek

Řím patří každoročně mezi nejvíce navštěvovaná místa světa. Lidé se sem totiž obvykle velice rádi vracejí, a to hlavně díky památkám, které se nikdy nestihnou obejít všechna během jednoho dne či týdne. Mezi takové nejznámější památky patří rozhodně koloseum, které je nutnou první zastávkou na cestě Římem. Samozřejmě se navštěvuje i stát Vatikán, který je nejmenším státem světa. Mimo to stojí za zhlédnutí i řada kostelů, katedrál, muzeí i galerií.