Hrady a zámky, které jsou označovány za nejkrásnější u nás

Vycestovat do zahraničí letos bude obtížnější než kdy jindy, proto se řada Čechů rozhoduje pro strávení dovolené u nás. Česká republika naštěstí nabízí celou řadu krásných míst, kam se vydat, co navštívit, co vidět. Například k pravidelným zastávkám během léta patří hrady a zámky, které se konečně opět také otevřely veřejnosti. Zimní pauza se krapet protáhla, o to víc se však lidé začali na tyto architektonické skvosty těšit. Pokud plánujete navštívit některý z českých hradů a zámků, prozradíme vám ty nejkrásnější z nich, které nesmíte minout.  

Zámek Hluboká nad Vltavou 

Pokud jste fanouškem pohádek, určitě jste už viděli pohádku Nejlepší přítel, kde hrál hlavní roli herec Piškula. Tato pohádka dokonce byla před lety i tou štědrovečerní, kterou vysílala Česká televize. Ve zmiňovaném pohádkovém snímku si zahrál roli nejen Piškula, ale také zámek Hluboká nad Vltavou, který patří dlouhá léta k unikátům mezi zámky. Má více jak 140 místností a 11 věží, i díky tomu je důvodem toho, že ho tolik lidí obdivuje. Navíc se v těsné blízkosti zámku nachází i rozsáhlý park a taktéž menší, leč velice sympatická zoologická zahrada.  

Hrad Pernštejn 

K nejnavštěvovanějším moravským památkám bezesporu patří hrad Pernštejn, který je taktéž pohádkovým místem. Ukázal se například v pohádkovém snímku Jak se budí princezny nebo v pohádce Sůl nad zlato, která se řadí k českým pohádkovým klasikám. Hrad je poměrně zajímavý díky své historii. Věděli jste například, že nikdy nebyl dobyt? 

Hrad Bezděz 

Král hradů – i tak se říká hradu Bezděz, kterého najdete mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou. Označení si vysloužil i proto, že se jedná o jeden z mála hradů, který zůstal zachován v původní podobě. Dokonce se zde nachází i zachovalá hradní kaple či další drobné kachličky, které vás jistě mile překvapí.