Mosty, které stojí aspoň za fotku. Řadí se k nejhezčím na světě

Co byste chtěli vidět v jiné zemi, když do ní přijedete? Chcete vidět dominantní památky nebo se chcete jen okoupat v moři? Najdou se mezi námi jedinci, kteří chtějí požádat svou drahou polovičku o ruku. To nemusí udělat jen pod Eiffelovou věží, jak je velkým zvykem, ale můžou to udělat na jednom z nejkrásnějších mostů na světě. Krásných mostů máme na světě mnoho, vybrali jsme vám jen ty nejkrásnější, které stojí za to, abyste se po nich prošli.  

Moon Bridge na Taiwanu 

Pokud se budete nacházet na Taiwanu, konkrétně v Taipei, určitě byste si měli minimálně vyfotit zdejší most, kterému se také říká Moon Bridge. Jedná se o architektonicky velice zajímavý most, který, i když je moderní, skvěle zapadá do okolní krajiny.  

Karlův most v Praze 

Sice máme Karlův most spjatý se stovkami neustále proudících turistů, ale pravdou je, že když sem zajdete buď brzy ráno, nebo naopak později večer, nebude tu ani noha. A právě v takových částech dne je Karlův most opravdu nejkrásnější. Jde odtud krásně vidět stověžatá Praha, kterou máte odtud opravdu jako na dlani.  

Yaquina Bay Bridge ve Spojených státech amerických 

Tento most nacházející se v Newportu ve Spojených státech amerických vás okouzlí hlavně tím, jak zvláštně je navržený. Jednotlivé kousky na sebe na první pohled nezapadají, ale při bližším zkoumání to k sobě opravdu jde. I tento most se zařadil k nejhezčím mostům na světě.  

Sky Gate Bridge v Tokyu 

Pokud se budete nacházet v Japonsku, neměli byste minout Sky Gate Bridge, který se také zařadil k těm nejhezčím mostům na světě. Je však poněkud extravagantní, je zase jiný než mosty, které jsme zmínili. Dvě velké ocelové konstrukce jsou na mostě naproti sebe, tvoří jakousi bránu.  

Kintai Bridge v Japonsku 

Pokud byste chtěli vidět krásný, po designové stránce dokonalý most, který však přímo nezapadá do dějin moderní architektury, měli byste vidět Kintain Bridge v Japonsku. Je opravdu působivý, můžete se po něm dokonce projít.