Češi se při výjezdu za hranice nepojišťují, ukázal průzkum

Když se vydáváte za hranice, měli byste se v každém případě pojistit. Stejně tak byste měli být pojištění, pokud se za hranice nevydáváte. Stát se může opravdu cokoli, peníze z pojistky mohou v případě nehody být hodně užitečné, díky nim neutrpí tak moc finanční rozpočet domácnosti. Jelikož je nyní hlavní letní sezona v plném proudu a lidé jezdí na dovolenou, provedl se v nedávné době průzkum zabývající se tím, jestli se lidé opravdu na svou dovolenou pojišťují či nikoli. Výsledky vás překvapí.  

Nedávné průzkumy ukázaly, že se Češi na své dovolené zásadně nepojišťují, respektive každý třetí dotazovaný si pojistku nezřizuje. Je to však škoda, cestovní pojištění bývá v mnohých chvílích opravdu k nezaplacení.  

Cestovní pojištění hlavně na dlouhodobé pobyty 

Na co se lidé pojišťují, jsou hlavně dlouhodobé pobyty, které trvají jeden nebo více týdnů. Na kratší výjezdy se lidé zapomínají pojišťovat, respektive si říkají, že je to naprosto zbytečné. Ovšem i při krátkodobých cestách za hranice se může cestovní pojištění hodit. Může se stát opravdu cokoli, náhody jsou nevyzpytatelné.  

Krátkodobé cesty se nesmí podceňovat 

Podle odborníků bývají nejvíce rizikové právě krátkodobé cesty do zahraničí, které Češi podceňují a na které se nepojišťují. Zejména neplánované cesty bývají plné dopravních nehod, právě na neplánovaných krátkodobých cestách lidé pojištění zřízené nemají. Důvodem je však většinou jen lenivost lidí nebo to, že si myslí, že je pojištění zbytečné. Cestovní pojištění však nikdy nešlo zřídit jednodušeji. Dnes je možné zřídit si cestovní pojištění online, dokonce za něj zaplatíme jen pár stovek korun.  

Podle odborníků je velice důležité mít pojištění hlavně zdraví, tedy je zapotřebí pojistit hlavně léčebné výlohy a mít sjednané úrazové pojištění. Doporučují sjednat si ještě pojištění odpovědnosti za škodu nebo újmu.