Naučte se šetřit peníze: neobvyklé způsoby, které vám mohou pomoci

Šetřit se může vyplatit každému z nás. I když v současné době máte dostatečné množství financí, nemusí to znamenat, že tomu tak bude i v budoucnu. Proto je dobré myslet na horší časy předem. Můžete přijít o práci, stát se vám nějaký úraz, který vám znemožní pracovat a spoustu dalšího. To všechno jsou důvody, proč se vyplatí šetřit, kde se dá. 

Marketingové triky 

Velké slevy, větší množství zboží za méně peněz a další podobné marketingové triky jsou něčím, na co my Češi bohužel velmi dobře slyšíme. Než se příště necháte zlákat „výhodnou“ koupí, zodpovězte si na několik otázek. Tak zaprvé: je sleva skutečně tak velká, jakou uvádí prodejce? Podívejte se, za kolik prodává výrobek konkurence. Za druhé: skutečně tento produkt potřebujete? Výprodeje nás nutí utrácet za věci, které ve skutečnosti nepotřebujeme. A to nás odvádí od šetření. 

Slevové kupóny 

Dalším velice úspěšným marketingovým trikem je zasílání kupónů na slevy za příští nákup. Pokud nic nepotřebujete, neměli byste kupóny využívat jen proto, že je máte. Jiná věc je, že se vám podaří dostat se ke slevovému kupónu na výrobek, který skutečně potřebujete. V takovém případě máte možnost ušetřit. 

Nevyhazujte potraviny 

Kupovat příliš velká balení, protože jsou na množství výhodnější není úsporné, když zbytek pak vyhodíte do koše. Při nákupu potravin myslete na to, zda je zvládnete zkonzumovat. Můžete si pomoci například plánováním svého jídelníčku na celý týden dopředu, díky čemuž se vám podaří využít všechny nakoupené potraviny. Ty, které je možné zamrazit, můžete tímto způsobem uchovat. 

Nekupujte to nejlevnější 

Nákup nejlevnějších produktů ve skutečnosti nemusí znamenat úsporu. Bude to znamenat pravděpodobně to, že daný produkt budete muset kupovat častěji – například nekvalitní lopata na sníh se může snadno zničit. Než kupovat druhou takovou, vyplatí se investovat do produktů, které jsou kvalitnější a současně vydrží déle.