Když spoření je to jediné, co vás zachrání do výplaty

Každý zná ten pocit, kdy nemůže utrácet bezhlavě, kdy musí myslet na to, co by mohlo přijít ráno. Jedná se o situace, kdy čekáme do výplaty, kdy nevíme, co bychom si bez výplaty počali, kdyby přišla později, než má. Mnozí lidé tak musí přežívat měsíc co měsíc. Pojďme si tedy prozradit, co v takových chvílích dělat. Řekněme si, co máme dělat ve chvílích, kdy musíme šetřit, abychom do výplaty stihli vyžít z peněz, které nám ještě zbývají.

Existuje mnoho možností, co můžete dělat, abyste do výplaty takzvaně „přežili“. Při čtení se mohou zdát jednotlivé tipy naprosto nemožné, ale když si je osvojíte, uvidíte, že to není nic těžkého, že to skutečně stojí za to.

Pečte

Pokud si každý den chystáte svačinu do práce nebo pokud chystáte svačinu svým dětem, nemusíte si kupovat pečivo, které stejně nestihnete během dne sníst. Od toho jsou trouby. Můžeme si své vlastní pečivo upéct. Nestojí nás nic než mouku, droždí a samozřejmě mléko, ale to jsou suroviny, které doma ve většině případů máme.

Nemusíte péct jenom pečivo, které je mnohem lepší než to kupované, ale můžete péct i buchty, což jsou svačiny, které ocení zejména děti. Vyjde vás to levněji, navíc nebudete muset chodit do obchodu, kde je pro vás v době šetření mnoho lákadel.

Nakupujte se seznamem

Není nic jednoduššího, než chodit nakupovat se seznamem. Díky seznamu, takové obyčejné věci, nekoupíte nic, co nepotřebujete. Na seznam si napíšete jenom to, co skutečně potřebujete. Když se ho budete držet, nezlákají vás ani slevy, ani jiné sladkosti, na které zrovna budete mít chuť,

Na seznam napište jenom to, co skutečně potřebujete a bez čeho se doma neobejdete. Nekupujte toho moc, nikdy nekupujte více, než co jste schopni sníst. Mnoho lidí dělá tu chybu, že nakupuje velké množství potravin, které nejsou schopni sníst. Většinou se poté vyhodí a vy poté litujete, že jste si vyhozenou stokorunu nedali stranou.