Ať vás Vídeň nezruinuje. Poradíme vám, jak po Vídni cestovat levně

Máte volný sobotní den a nevíte, co byste podnikli? Nemusíte sedět doma, dokonce nemusíte svůj volný čas trávit ani v České republice, když taková krásná Vídeň je doslova za rohem. Doporučujeme ji navštívit všemi deseti, je to krásné město, kam se nejčastěji jezdí za vánočními trhy, ovšem nejen v předvánočním čase je Vídeň krásná. Vídeň je krásná sama o sobě i v jiné měsíce v roce, jen se sem tedy odhodlejte jít. Co je zde ale stejné jako během předvánočního času, jsou ceny. Nejsou totiž nejnižší a mnohé z nás mohou odpudit. Proto přinášíme tipy, jak zde nepřijít o všechny peníze, které si s sebou do Vídně berete.

V každém takovém velkém městě, které je známé po celém světě, chtějí na turistech vydělat, a tak se nebojí ceny zvednout na opravdu nesmyslné sumy. Mnohé turisty to zastraší, jiní si řeknou, že nevadí, že rádi investují do zážitku, který si zachovají do konce života. Pravdou ale je, že i ve Vídni je možné ušetřit nějaké peníze, které si s sebou přinesete. Tipy, jak ve Vídni trochu uspořit, přinášíme.

Sjednejte si MHD kartu a jezděte městskou hromadnou dopravou zdarma

MHD karty je možné zřídit si takřka ve všech takto velkých městech. Ve Vídni je možné si zřídit takzvanou Vienna Card, díky které budete moct jezdit městskou hromadnou dopravou po Vídni zcela zdarma. Dokonce získáte i slevu do více jak dvou seti muzeí a památek, také získáte slevy do divadel, na koncerty nebo i do mnohých restaurací, což se rozhodně hodí.

Využijte volných vstupů do muzeí

Vstupy do muzeí a podobných institucí nejsou levné, ale v určité dny určité měsíce máte vstupy do muzeí zdarma. Děti a mládež do devatenácti let má vstupy do všech městských muzeí zdarma, dospělí si však musí počkat na první neděli v měsíci, jelikož právě v tento den se bezplatně otevírají brány například do muzea Karlsplatz, dále také do muzea Hermes Villa či třeba do muzea Prátr.

Když je hlad

I za jídlo se zde utrácí poměrně hodně. Pokud máte hlad, doporučujeme pojíst v pojízdných stáncích, kde seženete například vynikající vídeňskou klobásu za skvělé ceny. Lahodné pokrmy za pár korun seženete také na tržnici zvané Naschmarkt.