Tipy na lepší fotky z cest

Plánujete se v blízké době vydat za dobrodružstvím? Chcete odcestovat do zahraničí na pár týdnů nebo vás jen láká prodloužený víkend někde u nás? Ať už se vydáváte do Česka nebo jste se rozhodli prozkoumat některý ze zahraničních koutů, pravděpodobně chcete mít z dané dovolené ty nejkrásnější fotografie a vzpomínky. Pokud tomu tak opravdu je, máme pro vás několik tipů, jak na lepší fotky z dovolených.  

Dnes to je samozřejmě o zážitcích, ale hlavně také o fotografiích. Lidé chtějí mít fotografie, které jim budou připomínat, jak dobře se na dané dovolené měli. Chtějí mít tyto obrázkové vzpomínky, které jim oživí vzpomínky i po dlouhých letech. Pokud však fotky nejsou dokonalé, raději se na ně nedívají. To je však velká škoda. Abyste se na ně chtěli dívat s oblibou, měli byste začít fotit trochu jinak. A my vám dáme pár tipů na krásné fotky, na které se nebudete moct vynadívat.  

Určete si kompozici 

Pokud si s sebou na cesty berete kvalitní fotoaparát, neměli byste zapomínat na určování kompozice. Právě kompozice ovlivňuje to, jak budete fotku vnímat. Kompozice je jinými slovy umístění objektu na fotografii. V praxi se hovoří o takzvaném pravidlu třetin, kdy by se měl objekt vašeho zájmu nacházet přímo ve středu obrazovky.  

Foťte hlavně lidi 

Je sice krásné fotit okolní přírodu, ale nejvíce emocí a vzpomínek ve vás vyvolají stejně lidé na fotkách. Proto se nebojte fotit lidi, kteří jsou kolem vás. Nefoťte samozřejmě jenom sebe, ale foťte také lidi cizí, v jejichž obličejích se skrývají nejrůznější emoce. Foťte třeba ty, kteří vás ubytovali nebo kteří vám ukázali cestu. Právě ti se budou nedílně pojit s vaší dovolenou.  

Důležité je světlo 

Aby byly fotky opravdu dokonalé, měli byste si pohrát se světlem. Je to jeden z nejdůležitějších faktorů. Obecně platí, že pokud budete mít světlo špatné, nikdy nedosáhnete tak krásných fotografií jako ve chvíli, kdy vám světlo bude hrát do karet.