Pavlov – okouzlující vinařská obec 

Mnozí z nás máme rádi dobré víno, lahodné jídlo, skvělou atmosféru, krásnou krajinu a příjemné lidi kolem sebe. To vše můžeme najít na jednom místě. V Pavlově. 

Co to Pavlov je? 

Pavlov je malebná obec, která se vyznačuje svým vinařským uměním. Nachází se v okrese Břeclav na úpatí Pavlovských vrchů. Patří k nejstarším vinařským obcím. Její kouzlo spočívá v tom, jak Pavlov na nás působí. Najdeme zde architektonické památky, vinné sklepy, pěší stezky, výletní lodě, neuvěřitelné výhledy do krajiny. Tím vším na nás tato obec dýchá klidem a romantikou. 

Kam v Pavlově jít? 

Pokud máme rádi procházky, tak můžeme vyjít na zříceninu Děvičky, která se tyčí nad obcí. Stezka nejdříve vede kolem vinných sklepů, které nás lákají na výborné víno a pochoutky. Pak pokračuje kolem vinic a nádherných luk. O pár kroků dál se dostaneme na lesní cestu, která nás dovede až do cíle. Stromy nás příjemně chrání před sluncem a my můžeme dýchat čistý, a tak příjemný lesní vzduch. Na zřícenině se můžeme kochat neuvěřitelným výhledem na celou obec i vodní nádrž s plachetnicemi a loďkami. Celý tento pěší výlet je nenáročný a zvládnou ho i malé děti.  

Dále nám Pavlov nabízí příjemný zážitek na výletní lodi. Můžeme z ní pozorovat obec z druhé strany než ze zříceniny. Plavba po vodě je okouzlující a výhledy z ní taky. Ale i kdybychom se rozhodli jen tak projít po této obci, tak nás Pavlov očaruje. Při procházce uvidíme barokní štíty, vinné sklepy s příjemným posezením, kostel a zajímavě malované a postavené domky. Potkáme lidi, které jinde nejsou. Tak příjemní, optimističtí a klidní. Ochutnáme jedinečné víno, burčák a lahodné pokrmy. 

Pavlov je obec, která má své kouzlo. Má nám co nabídnout. Je to jedno z nejkrásnějších a nejpříjemnějších míst v Česku. Stojí za to ochutnat jeho nabídku a načerpat jeho atmosféru. Ještě dlouho pak v nás zůstane.