Rady pro pohodový road trip s dětmi

Přemýšlíte, co letos podniknete o prázdninách? Láká vás jen tak sbalit pár věcí do batohu a vyrazit autem na několikatýdenní road trip, ale bojíte se, že s malými dětmi se výlet promění v noční můru? Pokud budete dodržovat následující tipy, zvládnete road trip s dětmi levou zadní.

Místo na spaní

Road trip není jen o přejíždění autem, ale také o střídání nocovišť a troše toho dobrodružství. Pokud máte větší vůz, možná za vás problémy s nocováním vyřeší obytná vestavba do auta. V opačném případě může být řešením střešní stan. Samozřejmě je možné si předem rezervovat hotel nebo penzion na konkrétní datum, avšak vždy je třeba počítat s tím, že se někde můžete neplánovaně zdržet.

Nesnažte se striktně držet plánu

S dětmi budete cestovat o něco pomaleji než sami. Kromě častějších zastávek na toaletu a protažení musíte počítat i s pomalejším přesunem pěšky a zdlouhavějším prozkoumáváním míst, na která zavítáte. To nemusí být na škodu, naopak je to příležitost nasát místní atmosféru a odpočinout si víc, než kdybyste přebíhali od jedné památky k druhé. Jen je třeba s tím předem počítat, vyhnete se zklamání, když nestihnete všechno.

Vždy něco na zub

V autě i při pěších túrách mějte vždy po ruce krabičku s nakrájeným ovocem a zeleninou, sýrem, krekry a podobnými malými svačinkami, které upokojí hlad malých cestovatelů. Bude se vám pak cestovat o něco příjemněji. Při delší cestě autem se ale vyhněte přemíře sladkostí, protože získanou energii by si děti neměly jak vybít.

A co ještě?

Nenechte děti, aby se během dlouhé jízdy nudily. Ať už budete počítat auta, hrát slovní fotbal nebo společně zpívat písničky, bude vám cesta lépe ubíhat. Když si budete potřebovat odpočinout, klidně jim na chvíli pusťte pohádku na tabletu nebo z audiopřehrávače.

Kromě náhradního oblečení, lékárničky a opalovacího krému nezapomeňte přibalit notnou dávku trpělivosti, pochopení a pozitivního myšlení. Jen tak si rodinný road trip užijete na maximum.