Plánujete teambuilding? Někdo vám ho však může odmítnout

Teambuilding je rozhodně skvělý způsob, jak ucelit váš kolektiv v podniku. Zaměstnanci se poznají, zvyknou si na sebe, naučí se spolu pracovat. Pro vás je to jenom skvělý způsob, jak sledovat, jak spolu jednotliví kolegové vycházejí, jestli je ve vašem týmu někdo konfliktní a s kým se žene do konfliktu. Mezi aktuálně opravdu oblíbené formy teambuildingu patří také teambuilding ve formě únikových her, kterých je aktuálně plné Česko. Díky tomu, že bude tým kolegů (třeba ze stejného oddělení) v jedné místnosti a bude mít hodinu na to, aby se všichni ve zdraví dostali ven, pak poznáte, jak jsou vaši zaměstnanci ochotni pracovat v týmu, jak se jim jako týmu daří, kdo je opozdilec, kdo je samostatná jednotka a kdo vůbec nedokáže spolupracovat. Vytvoříte si tak o tom svůj vlastní názor, který vám značně pomůže v byznyse.

Pozor však na to, kdy si takový teambuilding plánujete. Pokud si ho totiž naplánujete o víkendu, může se stát, že vám ho lidé odmítnou. Kupodivu se ale nemůžete zlobit a nemůžete jim to ani nakazovat, protože oni právě na takové odmítnutí v rámci víkendu mají opravdu právo.

Odmítnutí bez sankcí! Pozor ale na to, jestli je teambuilding se školením či bez

Mnoho podnikatelů se raduje, že se díky neúčasti bude radovat i z poměrně tučných sankcí, ale pokud se teambuilding koná o víkendu, žádné sankce zaměstnanci vystavit nemůžete. Pokud se totiž jedná o čistě teambuilding, který se koná o víkendu, zaměstnanci vám to mohou odmítnout naprosto bez obav z toho, že byste je snad pokutovali. Jinak tomu je samozřejmě v případě, kdy je například s takovým teambuildingem naplánované i školení, bez kterého se zaměstnanci neobejdou. V tom případě je účast zaměstnance povinná a za neúčast se může potýkat se sankcí nebo s napomenutím, které souvisí s tím, že neplní své pracovní povinnosti.