3 důvody, proč navštívit Beskydy

Pokud máte volný víkend, rozhodně se nenechte přemluvit k tomu, abyste sledovali jen a pouze televizní seriály, které stejně hrají stále dokola. Rozhodněte se pro nějaké dobrodružství, které můžete zažít s rodinou nebo s přáteli. Zkuste zavítat například do nějakých přírodních krás naší republiky – a že je z čeho vybírat! K dispozici se nabízejí například Krkonoše, krásná Šumava, unikátní Adršpašské skály, dále třeba nejrůznější přírodní rezervace a mnohá další místa, která bychom alespoň jednou za život rozhodně vidět měli.

Největším unikátem z těch českých přírodních oblasti jsou však Beskydy, které jsou hojně navštěvovány turisty a obyvateli mnoha zemí po celý rok. Pokud si myslíte, že jsou Beskydy krásné jenom v létě, pak se sem rozhodně vydejte i během zimy nebo na jaro. Každé období je v Beskydech jiné a krásné.

Pokud však nevíte, proč do Beskyd zajet, pak přinášíme tři důvody, které vás rozhodně přemluví!

1. Výstup na Lysou horu je náročný, ale stojí za to!

Jedním z důvodů je rozhodně Lysá hora, tedy nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Vydejte se do těchto míst a nenechte se přemlouvat. Na Lysou horu se dostanete hned z několika míst, ale nejlepší trasa vede z Ostravice pod Lysou horou. Poblíž najdete také řadu ubytování, které slouží hlavně těm, kteří do Beskyd jedou na nějakou delší dovolenou. Nicméně pokud se vám na Lysou horu nechce šlapat pěšky, pak se to dá také na kole. Není to sice takový požitek, jako když na vrchol přijdete pěšky a kocháte se krásami kolem, ale za zkoušku to rozhodně stojí.

2. Beskydský pivovárek

Pro milovníky piva je zde beskydský pivovárek, který tu sice není dlouho, ale i za těch pár let sklízí dnes a denně poměrné úspěchy. Ty se projevují hlavně v hojném navštěvování. Není se čemu divit, když je tento pivovárek hojně navštěvovaný, vždyť každý se chce trochu osvěžit dobrým pivem, které je zaslouženou odměnou po výstupu a také po sestupu z Lysé hory.

3. Beskydy jsou prostě bezva!