To nejbizarnější, co se ví o Srí Lance

Cestování patří k oblíbeným činnostem nejednoho člověka. Možná právě vy patříte k vášnivým cestovatelům a už se chystáte na nějaké velké dobrodružství, které bude jistě nezapomenutelné. Pokud tomu tak opravdu je, nezapomeňte se do destinaci, kam míříte, něco zjistit, abyste měli alespoň nějakou představu o tom, jak vlastně vyrážíte nebo co od dané země čekat. Vyplatí se zjistit si několik informací i o Srí Lance, která se v poslední době řadí k nejnavštěvovanějším destinacím vůbec.  

Srí Lanka je známá především svou krásnou, zelenou krajinou, také zdejší průzračně modrou vodou nebo kulturou, která je zde tak specifická. Pokud u vás na plné čáře vyhrála, prozraďme si několik bizarních zajímavostí o této oblíbené destinaci, ať jste po přistání nijak překvapeni.  

Za Buddhovým zubem 

Pro Srí Lanku je Buddha doslova typický. Nejnavštěvovanější sochou je zde právě bílá socha Buddhy, kterou najdete v Mihintale. Během měsíčního úplňku se zde shromažďují davy buddhistů, jelikož právě v této době všude vládne mír a klid.  

Pokud byste chtěli vidět něco nevšedního, měli byste zamířit do města Kanda, kde neuvidíte Buddhovu sochu, ale naopak jeho zub. Jedná se o velice vzácnou relikvii z jeho života, která je kupodivu lákadlem stovek turistů.  

Buďte svědky netradičního lovu ryb 

Pro Srí Lanku jsou také typické ryby, které se zde podávají kdykoliv během dne a které se zde připravují na stovky různých způsobů. Jelikož se jedná o hlavní zdroj obživy, chytají se zde ryby prakticky neustále, a to i zvláštními metodami, kterým můžete být svědky. Jednou netradiční metodou je například to, že rybáři sedí u vody, která je příliš mělká, na kůlech a čekají, až k nim připlují ryby, které poté díky zručnosti a jisté dávce štěstí uloví.