Chcete hodně vydělávat? Seznam profesí, kde peníze nebudou problémem

Jelikož je pravděpodobné, že se začátek roku ponese ve znamení vysoké nezaměstnanosti, možná se už nyní ohlížíte po nové práci. Tušíte totiž, že vám zaměstnavatel dá na konci roku výpověď nebo že firma zkrachuje. Váš zájem se zaměřuje především na takové profese, které nemají nouzi o peníze. Chcete si totiž hodně vydělat, i kdybyste v daném oboru měli zůstat jenom po dobu zkušební lhůty. Otázkou zůstává, která profese vydělává tolik, že se za to nemusíte stydět? 

Podle posledních statistik rostou částky na výplatních páskách. Může za to fakt, že firmy zatím neevidují vysoké výpadky zakázek. Kromě toho hrubý domácí produkt stále roste, což se nejvíce podepisuje na zmiňovaných výplatnicích. Přesto je však pracovní trh v napětí, protože se očekává, že se bude propouštět po zjištění toho, jak na tom po celém hospodářském roce společnosti jsou.  

Jestliže se už nyní ohlížíte po novém zaměstnání, které by vám přineslo opravdu kouzelný plat, nabízí se otázka, co konkrétně dělat za profesi. Nechcete zkusit třeba právničinu? 

Právní koncipient nebere zrovna málo 

Právní koncipient – to je profese, která nyní hlásí, že má nedostatek lidí. Nechcete právničinu tedy zkusit? Jakožto právní koncipient budete z počátku brát kolem dvou set korun za hodinu, ale posléze jako společník nebo vedoucí právního oddělení byste mohli měsíčně dosahovat až na příjemných 200 tisíc korun. A to už je slušný výdělek, nemyslíte? 

Ajťáci jsou také skvělé placení 

Mezi stále hledané pracovníky patří ajťáci neboli také informační technologové. IT pozice jsou však z dlouhodobého hlediska neobsazené, a to hlavně proto, že lidé chtějí pracovat takzvaně externě. Ovšem i v tomto případě si přijdou na příjemných 250 korun za hodinu, což opravdu není špatné, nemyslíte? 

Zejména pokud bude zájemce ovládat i cizí jazyky, je to naprosto neodolatelná kombinace pro každého zaměstnavatele.