Tipy, jak se naučit ráno vstávat z postele a pracovat na svých snech

Mnohé z nás ještě sužuje zimní únava, která nás ne a ne opustit. Přišla během proležených vánočních svátků a nechce se nás bohužel zbavit. Pokud i vy se zimní únavou bojujete, pravděpodobně znáte ten pocit, když se nemůžete ráno dostat z postele. Nechce se vám, postel je příliš teplá na to, abyste z ní odcházeli do zimního, studeného rána. Jenže když budete stále ležet v posteli, vaše sny za vás nikdo plnit nebude. A tak se vzchopte a začněte se svou leností bojovat. S tím vám ostatně pomohou některé konkrétní tipy a rady.  

Jak jsme zmínili, zimní únava mnohé nepustí z postele. Pokud se k tomu přidá ještě lenost, jsou trable na světě. Abyste se vyvarovali nedostatečné produktivitě, abyste se konečně aktivně a efektivně začali podílet na svých snech, doporučujeme vám začít ráno vstávat brzy. A my vás to naučíme! 

Mějte důvod vstát 

Každé ráno byste měli mít důvod, respektive jistou motivaci, proč vůbec vstát z postele. Pokud ráno není důvod, pokud není ta motivace, je pochopitelné, že se z postele nemůžete dokopat. Hned po zazvonění budíku tak pomyslete na to, proč musíte vstát, a pokud bude důvod dostatečně motivující, vstanete, aniž byste stihli říct “švec”.  

Budík musí být dál od postele 

Pokud máte budík na dosah ruky, nemůžete se divit tomu, že nevstáváte ve stanovený čas. Když je budík blízko ruky, je snadné ho hned zaklapnout a spát dál. Abyste vstali v čas, ve který vstát musíte, dejte si budík ideálně dál od postele. Pokud bude budík dál od postele, při jeho zapípání budete muset vstát z vyhřáté postele a rázem budete probraní. Je to efektivní způsob, jak zbytečně neležet dýl, než je třeba.  

Spěte dostatečně 

Jak dlouho spíte? Pokud nespíte dostatečně, nemůžete se divit tomu, že se vám nevstává snadno. Abyste vstali doslova na první zazvonění budíku, je třeba, abyste spali dostatečně. Choďte tedy spát v přiměřeném čase, nejezte večer zbytečně těžká jídla, pravidelně cvičte, hlavně si dopřejte tolik hodin spánku, kolik si dopřát máte.