Jaká místa vidět, když přijedete do Dubaje

Už dávno neplatí, že Dubaj je jenom pro bohaté. Je už nějaký ten pátek pravdou, že Dubaj patří k místům, které se vyplatí navštívit, ať už se na vašem kontu nachází desetitisíce nebo statisíce. Najdou se zde totiž místa, kde se můžou ubytovat jak ti, kteří nemají na rozdávání, tak ti, kteří na rozdávání mají. Ať už pocházíte z jakékoliv společenské třídy, podívejte se hlavně na několik míst, která se vyplatí v Dubaji vidět. Dubaj opravdu není jenom o nejvyšší budově světa, i když ta by rozhodně neměla chybět ve vašem denním plánu.  

Mešita Bastakia 

Při návštěvě Dubaje je třeba si uvědomit, že se nacházíte ve zcela jiné kultuře. Proto se o ni zajímejte, jinde na světě s ní jen tak nepřijdete do kontaktu. Navštivte kupříkladu zdejší chrámy, jednou z nich je mešita Bastakia, která sice není tou největší nebo nejpompéznější stavbou, ale na druhou stranu patří k nejvíce fotogenickým mešitám v celém Dubaji.  

Mešita Bastakia je velmi krásná, byť je drobnější v porovnání s ostatními. Po architektonické stránce je naprosto dokonalá, navíc v jejím okolí najdete zbytky hradeb města, které se datují až do poloviny devatenáctého století.  

Dubajské akvárium 

Při návštěvě Dubaje však nemusíte navštěvovat jenom architektonické skvosty. Můžete vyjít vstříc také nevšedním zážitkům. Jedním z nich může být návštěva zdejšího akvária a také podvodní zoologické zahrady. Najdete zde přes 140 druhů mořských živočichů, kteří si našli své zázemí zde – v přízemní části nákupního centra Dubai Mall.  

Každému jednotlivému návštěvníkovi učaruje obrovská přední stěna, která je vyrobená z akrylu. Je dokonce (stejně jako mnoho dalšího v Dubaji) zapsána v Guinessově knize rekordů. Tak velkou akrylovou stěnu jinde na světě nenajdete. Měří pětasedmdesát centimetrů, což je až neuvěřitelné!