Krása Miami – kam se vydat, až tam budete?

Cestování po Spojených státech amerických se stalo v poslední době opravdu oblíbené. Není se čemu divit. Pokud prý vyrazíte jednou do Spojených států, pak se tam budete chtít vracet neustále. Je to rozhodně pravda, proto pokud už jste viděli naprosto všechno, co vidět chcete, a to konkrétně v Česku a také i v zahraničí, teprve pak se vydejte do Ameriky, kam už budete jezdit naprosto nepřetržitě.

Nicméně Spojené státy americké jsou plné míst, která musíme vidět. Pro milovníky filmu je určen Hollywood, konkrétně tak chodník slávy, kde jistě najdou hvězdu své nejoblíbenější celebrity. Mimo jiné je LA fantastické i pro ostatní nadšence do této krásné země. Je tu opravdu co vidět. Dále je velice oblíbené Kalifornie, Florida nebo třeba New York, který navštěvují dnes a denně tisícovky turistů, kteří chtějí vidět Sochu svobody a další jiné unikátní památky. Jestli ale toužíte vidět hlavně něco, kde se dokážete odreagovat a kde to vždycky žije, zajeďte si do Miami a nebudete litovat!

Pár faktů a pár tipů, kam se zde vydat:

Miami je největší město na jihovýchodní Floridě. Zároveň je také největším městem tohoto státu. Žije zde přes šest milionů lidí. Mimo to, že se jedná o největší město Floridy, má také opravdu bohatou historii, která sahá dokonce až do patnáctého století. V poslední době se zde však nejvíce rozvíjí cestovní ruch, který se tu rozvíjí opravdu rychlostí blesku. A není se čemu divit! Miami má rozhodně co nabídnout! Nejvíce však turisty láká klima, které zde je. Je tu totiž velice příjemné a teplé, proto nejčastěji se sem míří na pláž, jež je největším lákadlem.

Mimo to zde však najdete i různí památky. Rozhodně se vyplatí vidět například architektonickou budovu Dade County Courthouse, která byla postavena v roce 1928. Dalším úchvatným a dech beroucím místem je také i Downtown Miami Historic, což je historická, velice významná čtvrť s budovami, jež byly postaveny zhruba kolem devatenáctého a dvacátého století.