Proč se vydat na výlet do Německa?

Česká republika je plná krásných míst, která se rozhodně vyplatí jednou za život navštívit, ale pokud už taková místa máte prohlédnuté, zamiřte do sousedních zemí, které vás rozhodně také nadchnou svou jedinečností a unikátními místy, které stojí za to vidět. Nemusíte navíc jezdit daleko – vždy´t naši sousedé jsou poměrně blízko, proto se vyplatí jet právě sem.

Například Německo je v poslední době velice oblíbené. Například na slevomatu.cz najedete hromadu nejrůznějších a velice zajímavých míst, které jsou udělány jako výlet zájezdu a jeho cena je velmi výhodná. Většinou se jedná o místa, která jsou úzce spjata i s naší historií, proto neváhejte a zamiřte přímo sem. Pokud se ptáte, proč navštívit zrovna Německo, pak je odpověď jednoduchá – protože lze navštívit místa, jako jsou právě tahle!

• Kladivo na husity

Asi hodinu od hranic najdeme jedno unikátní místo, které se nazývá husitský tábor. Jedná se o městečko Neunburg vorm Wald, které leží asi dvacet kilometrů od Nabburgu. Zhruba sto padesát ochotníků zde inscenuje velkohru, která pojednává o husitských výpravách. V roce 1433 se jim pak následně u Hiltersriedu postavil falckrabě, kterému se později přezívalo jako husitské kladivo. Veškeré dění historie se však dozvíte právě ve hře, která se zde hraje na hradním nádvoří.

• Vzor Karlova mostu

Jedním z pro Čechy nejatraktivnějších míst je rozhodně zastávka na nejlépe zachovalém německém městě, kde nalezneme jedinečný středověký most, který později sloužil jako vzor pro náš pražský Karlův most. Můžete tak lehce porovnat, jak moc je náš Karlův most okopírován a do jaké míry se jedná o originální stavbu se svým nápadem.

• Bamberg

Pokud vás zajímají památky, pak se vydejte na sedm pahorků historického města Bamberg, kde se nachází zhruba dva tisíce tři sta památkových chráněných budov. Mezi nejzachovalejší barokní město se toto město dostalo už poměrně dávno. Konkrétně v sedmnáctém a osmnáctém století dostalo město svou aktuální barokní podobu. Roku 1993 se pak zapsalo na seznam světového dědictví UNESCO.