Objevte krásu Česka – objevte Beskydy

V České republice máme mnoho krás, které stojí za návštěvu alespoň jednou v životě. Jsou to nejen nejrůznější památky v podobě unikátních hradů a zámků, ale jsou to také skvělé přírodní oblasti, které jsou určeny hlavně k turistice nebo k jinému outdoorovému sportu. Mezi nejvyhledávanější přírodní oblasti v Česku se řadí nejen Krkonoše, ale také Beskydy, které jsou jedním z nejčastěji vyhledávaných míst určené pro letní dovolené.

Beskydy je pohoří v Karpatech, které sahá nejen do severovýchodní Moravy, ale také sahá i do přilehlého Slezska, na Slovensko a taky do Polska a Ukrajiny. Je to tedy velice rozsáhlá oblast, která je u nás nejznámější hlavně díky svému nejvyššímu moravskoslezskému vrcholu – Lysá hora.

Jaká je zde příroda?

Co se týče přírody, tak jsou Beskydy poměrně strmé, proto se těšte na drobné vodopády a peřeje, které se tvoří v údolích horských říček. Blízko Pusteven dokonce najdete i jezírka, která jsou opravdu krásná. Jestliže byste se vydali na Lysou horu, pak se budete nacházet v přírodní rezervaci, odkud uvidíte přírodu jako na dlani. Na Lysou horu je možné chodit během jakéhokoliv ročního období – Beskydy jsou v každém ročním období jiné, krásné, jedinečné.

Beskydy jsou však vhodné pro nadšence zvířat – tedy těch, co žijí ve volné přírodě. Ptactvo je zde velice hojně zastoupeno, ve zdejších lesích se vyskytuje nejen vysoká zvěř, ale také i lišky, medvědi, vlci i rysi či kočky divoké.

A co ubytování?

Mnohdy se stane, že nestihnete tuto krásu obejít během jednoho jediného dne, tak se rozhodnete přespat. Možností k ubytování je zde mnoho – nejčastěji je využíváno například rekreační centrum Sepetná, které se nachází přímo pod Lysou horou a nabízí nejen ubytování od hotelu až po bungalovy, ale můžete si objednat klidně celou chatu, tedy pro školní výlet, běžecké soustředění nebo teambuilding. Dále také občerstvení či jiné sportovní aktivity, které lze využít tehdy, pokud by vám třeba následující den pršelo.