Plánujeme road trip kolem Prahy

Nevíte, kam letos na dovolenou? Nenašetřili jste si dostatečné množství financí, abyste vyrazili někam k moři, kde byste se neustále opalovali pod palmami? Co kdybyste letos vyrazili například na road trip po České republice? Vždyť i naše krásná Česká republika skrývá mnoho dech beroucích míst, které stojí za navštívení. A abyste si nemuseli trasu zdlouhavě plánovat, rozhodli jsme se vám pomoct. Co třeba se vydat na road trip kolem krásné matičky všech měst? V okolí Prahy se totiž nachází nespočetné množství krás, které by měl člověk alespoň jednou v životě vidět.

Pokud patříte k lidem, kteří nemají rádi plánování výletů, doporučujeme vám to zkusit s našimi tipy. Když začneme například v krásné Praze a projdeme si všechny zdejší památky, které by člověk za svůj život rozhodně vidět měl, může se vydat na další krásná místa, která se nachází v těsné blízkosti našeho hlavního města.

1) Zřícenina hradu Okoř

„Na hradě Okoří, světla už nehoří, Bílá paní šla už dávno spát,“ tak z ní sloka z výjimečné trampské písničky, kterou si nyní v duchu jistě prozpěvuje každý z nás. Písnička je tak notoricky známá, že automaticky láká k navštívení krásné zříceniny. Na hradě Okoř se dnes konají mnohé zajímavé hudební festivaly, ale také si zříceninu můžete sami projít. Tedy buď sami, nebo s průvodcem.

2) Hrad Karlštejn

Mnoho lidí si myslí, že na hrad Karlštejn nesměly ženy. Jenže to není tak úplně pravda. Jedná se jen o mylnou domněnku, kterou ve svém díle zachytila a zvěčnil Jaroslav Vrchlický. Ostatně víc o této pověře se dozvíte právě na hradě Karlštejn, který se nachází zhruba půl hodiny vlakem od hlavního města.

3) Lom Amerika

Milujete filmový snímek Limonádový Joe? Pak si jistě zamilujete i krásné místo zvané Velká Amerika. Jedná se o nádherný lom, který leží zhruba půl hodiny autem od hlavního města. Více fotogenické místo jste rozhodně neviděli