Začali jste sázet online třeba na hokej? Poradíme, jak si budovat zisk

Začali jste sázet například na své hokejové oblíbence? Pokud ano, vězte, že při sázení je důležité nechat stranou emoce a reálně zhodnotit situaci. Řídit se matematikou, ne srdcem. Jakou taktiku zvolit pro vytipování nejziskovější sázky?

Hledejte svoji šanci na trhu

Jako sázkaři nesmíte nic podceňovat. Je důležité pečlivě studovat tabulková postavení mužstev, na která chcete vsadit. Sledujte zápasy týmů včetně nasazení jednotlivých hráčů, protože na tom obvykle závisí šance mužstva na výhru. Výborné je například najít si kromě hokeje i nějaký sport, o němž nemá veřejnost příliš velké povědomí, ale přitom na něj kanceláře vypisují sázky. V silách bookmakerů totiž není mít zmapované úplně všechno. Samozřejmě mají perfektní přehled v nejdůležitějších sportovních odvětvích a soutěžích (fotbal, hokej a další), ale třeba nižší ligová soutěž v nějaké zemi už uniká jejich pozornosti. Tam právě vzniká vaše šance.

Vypočítejte si pravděpodobnost výhry

Budete-li sledovat zápasy a jejich výsledky, zjistíte například, že vaše mužstvo hraje s určitým soupeřem. Vyhrává s ním podle statistik průměrně čtyři zápasy z pěti. Tedy pravděpodobnost, že i tentokrát vyhraje, je zhruba 4:5, tedy 0,8, což přepočteno na procenta činí 80 %. Reálný kurz na výhru pak spočítáme 100 %/80 %, tedy 1,25. Pokud by takový kurz vypsala sázková kancelář, získali byste 1,25násobek vsazených peněz. Můžete z kurzu také odvodit pravděpodobnost výhry. Bude-li kurz například 2,25, vypočítáte si ho snadno jako 100 %/2,25. Dojdete k číslu 44,4 %. Pravděpodobnost výhry je tedy o něco menší než polovina, ale pokud mužstvo vyhraje, váš zisk činí 1,25. Vaše šance na zisk spočívá v tom, že objevíte oblast, ve které vaši bookmakeři nejsou tak silní, ale vy přes ni naopak máte přehled.