Co se může postavit mezi vás a změnu dodavatele energií?

S příchodem topné sezony se většina lidí začala ptát, jak na energiích ušetřit. Topení je zkrátka něco, co se projevuje na rodinném rozpočtu, o tom není pochyb ani sporu. Pokud nechcete, aby vás letošní topná sezona doslova zruinovala, měli byste se snažit o to, abyste ušetřili. Jenže mnozí dodavatelé energií vás starší tím, že energie budou jenom dražší a dražší a že se nenajdou ti, kteří by vám dali energii za pakatel. Ale stále se mezi zdražujícími dodavateli najdou ti, kteří mají ceny poměrně slušné a výhodné.  

A proto se právě k nim rozhodnete přestoupit. I když na to máte právo, stejně se mezi vás a změnu dodavatele energií může leccos postavit. Víte, co konkrétně může zhatit změnu dodavatele energií?  

Jak jsme zmínili, na změnu dodavatele máte právo, ale ne vždycky to jde tak snadno, jak si člověk myslí. Někdy se mohou do cesty postavit nepříjemnosti, které vám nechtějí dovolit přechod k jinému dodavateli energií.  

V cestě může stát smlouva 

Největším problémem a největší překážkou bývá často smlouva o dodávkách energií. Buď ji nejde vypovědět vůbec, nebo ji lze vypovědět jen po zaplacení nemalých pokut, což se rozhodně nevyplatí.  

Problém také může nastat ve chvíli, kdy je smlouva napsána na člověka, který už zemřel. Mnozí dodavatelé mohou začít oponovat tím, že nemůžete změnit dodavatele, jelikož nemáte souhlas toho, na koho je smlouva napsaná. Jenže on už žádný souhlas dát bohužel nemůže.  

Setkáte se s různými triky 

Pokud svému dodavateli řeknete, že máte zájem o to přejít ke konkurenci, může na vás vyrukovat s mnohými triky. Například může vám nabídnout takzvanou retenční nabídku, kterou si vás udrží ve své moci. Může vám také najednou nabídnout i lepší cenu za dodávku elektřiny nebo plynu, většinou se však jedná jen o přechodnou záležitost.