Tři absurdní věci, na které si dnes a denně půjčujeme

Půjčky jsou dnes lehce k sehnání. I když jsou však půjčky lehce k dostání, najdou se mezi námi ještě lidé, kteří půjčkami pohrdají a kteří se v žádném případě nechtějí do úvěru uvrtat. Jenže někdy není na vybranou. Někdy se stane, že se dostaneme do tíživé finanční situace, z níž nám nepomůže se dostat naše vytvořená finanční zásoba. Může se nám pokazit několik spotřebičů najednou, může se nám pokazit automobil nebo se může stát mnoho dalších nepříjemných věcí. Bohužel jsou mezi námi i takoví lidé, kteří využívají toho, že jsou půjčky snadno k dostání. Takoví lidé si bohužel půjčují na všechny zbytečnosti či na věci, na které si jsme schopni našetřit v průběhu několika měsíců. Lidé však touží po věcech nyní, proto raději budou následující měsíce splácet půjčku, která bude v konečném důsledku mnohem vyšší.

Možná si říkáte, že si lidé na absurdní věci nepůjčují, jenže opak je pravdou. Řekněme si tři absurdní věci, na které jsme ochotni si půjčit jenom proto, že věci chceme.

1) Značkové oblečení

Především ženy mají ten problém, že si chtějí koupit věci, na které nemají dostatek peněz. Jenže jsou zastáncem toho názoru, že značkové oblečení je jediné oblečení, co je v kurzu a s nímž budou stylové. A tak se nebojí půjčit si několik tisíc korun jenom na šaty nebo šaty, které stejně budou nosit jen jednou v životě.

2) Značkové kabelky

Podobně je to se značkovými kabelkami, jejichž ceny se mohou mnohdy dostat až do několika desítek tisíc korun. I na takové kabelky si ženy půjčují, protože si opět myslí, že lepších a stylovějších kabelek není. Jenže opět je opak pravdou.

3) Xbox, Playstation

Pánové zase jsou ochotni utratit za herní konzole. Nejedná se o nic levného, ale také to není nic, na co by si člověk za pár měsíců nenašetřil. Jelikož pánové touží po herní konzoli ihned, jsou schopni půjčit si potřebnou částku.