Nejspokojenější jsou čtyřicátníci. Netouží měnit práci

Jelikož je nyní v Česku zaměstnanecká krize, mnozí zaměstnanci to vidí jako obrovské plus. Mohou totiž změnit práci a mohou dělat konečně to, co je baví, aniž by museli mít požadovanou školu. Mnozí zaměstnavatelé totiž sáhnou po každé schopné ruce. V současné době zaměstnanecké krize využívají především mladí lidé, kteří chtějí nasbírat co nejvíce zkušeností, když se jim to nabízí. Kdo však netouží změnit práci, tak jsou čtyřicátníci, kteří jsou dokonce spokojeni i s výší jejich platu.

Je pravda, že když zaměstnavatelé zjistili, že na trhu je nedostatek volných pracovníků, rozhodli se své zaměstnance si krapet pojistit. Mnozí zaměstnavatelé se rozhodli svým zaměstnancům přidat, aby si je tak udrželi a aby tedy měli jistotu, že nepřejdou ke konkurenci.

Čtyřicátníky jenom utvrdili v tom, že svou práci skutečně měnit nemusí. Mnozí sice nedělají to, co je baví, ale zvykli si tak na svou komfortní zónu, že raději zůstávají srovnaní a spokojení.

Kolik čtyřicátníků je spokojeno?

Podle nedávného průzkumu je se svým zaměstnáním spokojeno zhruba sedm z deseti českých čtyřicátníků. Ti ani neuvažují o tom, že by mohli svou práci změnit. Výše mzdy vyhovuje zhruba polovině z nich, zhruba polovině českých čtyřicátníků vyhovuje i pracovní náplň či pracovní podmínky.

Na co dbá ten, kdo chce změnit práci?

Samozřejmě i mezi českými čtyřicátníky se najdou ti, kteří se rozhodli změnit práci. Také chtějí využít současné zaměstnanecké krize, která přináší hromadu možností. Nejdůležitější je pro ně výše platu. Ta činí při rozhodování neuvěřitelných 95 procent. Samozřejmě se taky ohlíží na benefity, kterých se dnes taky nabízí poměrně mnoho.

Zhruba devadesát procent z těch, kteří chtějí změnit práci, se zajímají i o pracovní náplň, jiní se zaměřují na pracovní prostředí. Mnozí se rozhodují i na základě pracovního kolektivu.